VŠEHOCHUŤ 31

3. února 2010 v 11:11 | cl
POKRAČOVÁNÍ.

APLA Praha pořádá dne 29.4.2010 v 17.30 valnou hromadu. Místo bude upřesněno podle počtu členů, kteří potvrdí účast.
Na programu bude i přednáška MUDr. Sausen Sládkové a RNDr. Dany Novákové na téma
DITETY A ALTERNATIVNÍ METODY PÉČE O OSOBY S PAS Z POHLEDU LÉKAŘE-IMUNOLOGA a ÚLOHA POTRAVINOVÝCH DOPLŇKŮ VE VÝŽIVĚ DĚTI S PAS.
Svou účast prosím potvrďte do 23.3.2010 na cizkova@apla.cz.

Letos se již potřetí bude 2. dubna připomínat Světový den informovanosti o autismu (World Autism Awareness Day), který vyhlásila v roce 2008 Organizace spojených národů.
Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. při této příležitosti pořádá časově neomezenou akci s názvem Náramek přátelství pro autismus.
Jako symbol autismu je po celém světě používána barevná stužka s motivem skládanky (puzzle) nebo jen samotný motiv skládanky ve standardní kombinaci barev tmavě modrá + světle modrá + červená + žlutá.
Náramek přátelství
podporu a přátelství lidem s autismem můžete vyjádřit:

Stužka vyjadřující sounáležitost s lidmi trpícími PAS
Návody na uvázání náramku přátelství pro autismus najdete na webové stránce naramky.info:
a na webové stránce friendship-bracelets.net:

Náramky zasílejte na adresu: APLA-JM, o.s., Fügnerova 30, 613 00 Brno. Na obálku připište heslo "Náramek přátelství pro autismus". K výrobku připojte svoje jméno, věk a bydliště. Zajímá nás kdo nám náramek poslal. Tyto údaje, pokud se rozhodnete nám je poskytnou, budou u každého prodávaného náramku uvedeny.


MEZIOBOROVÁ KONFERENCE "JAK SE ŽIJE LIDEM S AUTISMEM V JIHOMORAVSKÉM KRAJI"
Termín konání: 30. březen 2010 od 8:30-18:00
Účastnický poplatek: 100 Kč
Místo: Kancelář veřejného ochránce práv v Brně, Údolní 39
Program konference:
1. blok - Oblast školství
Možnosti vzdělávání dětí s autismem v JMK
Efektivní podpora pedagogů a rodičů při vzdělávání žáků s PAS
Řešení výzkumného záměru "Základní vzdělávání žáků s PAS a možnosti jejich dalšího uplatnění ve vzdělávacím procesu a na trhu práce"
Spojení teorie a praxe - volitelný seminář Autismus a pomůcky vytvořené studenty na PdF MU
2. blok - Oblast zdravotnictví
Role dětského neurologa v managementu multidisciplinární péče o děti s autismem
Psychiatrická a psychoterapeutická péče o pacienta s autismem a jeho rodinu
Možnosti reedukace osob s autismem v oblasti komuniace /komplexní podpora - logopedie, rehabilitace, ergoterapie.../ jako efektivní způsob rozvoje osobnosti
3. blok - Oblast sociální
Vývoj sociálních služeb pro cílovou skupinu osob s autismem v JMK
Proces Komunitního plánování v Brně, sociální služby pro osoby s autismem
Posudková praxe u osob s autismem - zástupce Kanceláře veřejného ochránce práv
Poznatky z šetření v ÚSP - zástupce Kanceláře veřejného ochránce práv
Možnosti uživatele sociálních služeb z pohledu inspektora kvality sociálních služeb
Výstava prací dětí s autismem KNIHOVNA PONÍKŮ
Prezentace poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb pro osoby s autismem v JMK a prezentace školských zařízení - zkušenosti s prací se žáky s autismem v předškolních zařízeních, základních školách a školách středních v JMK
Výstava pomůcek pro děti s autismem studentů PdF MU
Náramek přátelství pro autismus


Apla Praha a Střední ČechyPodpořme projekt Sociální automobil pro domov se zvláštním režimem pro lidi s autismem. APLA Praha se uchází o finanční podporu v grantovém řízení KDU-ČSL Vaše pomoc (informace o hlasování a přehled projektů najdete v pravém menu). Pro celoroční pobytové zařízení, které Apla právě otvírá v Libčicích nad Vltavou, chce zakoupit osobní automobil určený ke svozu dětí i dospělých s autismem. Může získat částku až 100.000 Kč, pokud v internetovém hlasování nashromáždí největší počet hlasů. HLASOVÁNÍ STÁLE PROBÍHÁ! (skončí až před parlamentními volbami).
E-shop Piktík
  • Nový e-shop Piktík specializovaný na strukturované a vizualizované úkoly (nejen) pro děti s autismem.
 


Komentáře

Zobrazit vše (1046)
Zobrazit starší komentáře

1001 Danca+M.(03/2005) DA, MR Danca+M.(03/2005) DA, MR | 24. března 2010 v 17:45

[999]: - Zazinko, budu na Tebe myslet! Určitě pak napiš.

1002 Gejby(Jiřík,už za 2 dny 13,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,už za 2 dny 13,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. března 2010 v 18:12

Tak vás všechny zdravím.
Májo doufám,že to dopadne.A schválí vám příspěvek.:-)
Zazi moc na tebe myslím,doufám,že to nebude nic vážného,holka drž se. :-)
Dnes jsme byli na ortopedii,je to dobrý vbočený palec má jen lehce,ale zánět nehtů bude muset na chirurgii,achjo.
Jinak budem rehabilitovat,zítra zavolám,do stacionáře jestli tam rehabilitují i starší děti.

1003 Alena Alena | 24. března 2010 v 18:28

Tento příspěvek se omylem octl v oddíle Petice:

195 Lenka Derek 5 let
Ahoj dlouho jsme se  neozvali....do teď jsme vyřizovali vše co jste mi tu poradili.....VELKÝ DÍK......Bez Vás bych nevěděla nic,a když se mě nedávno ozvali i z APLY tak jsme s manželem vydechli a řekli si že snad už konečně konec.......Takže máme novou diagnozu atypický autismus,alergie,astma  no dál to srdíčko atd...Všem Vám mockrát díky opravdu,jo a Derča chodil do školky v Turnově jen chvilku.Zašla jsem u nás za pí ředitelkou a podařilo se mi ho integrovat do školky v Jesenném....A super jsem moc ráda.....Derča je nadšenej a docela si hraje..... :-)

1004 Jirka a Tom 13,5, vfa, epi Jirka a Tom 13,5, vfa, epi | E-mail | 24. března 2010 v 19:07

p. Jarmilo – blog je opravdu takový, jaký si děláme my, více méně pravidelně přispívající. Pokud nás opravdu čtete, tak asi něco o nás víte.  Nevím,  jak dlouho nakukujete a  pokud Vám toto v něčem pomohlo, jsem jen rád.  Jen nechápu to, že když už se tady řešilo kde co ( od hraček až po vánoční dárky, pomůcky pro děti…)  - ale nikdo nehodil pomocnou ruku ( z Vás pasivních čtenářek -  ), nic, nic. Nic. Pokud máte autiděti ( asi ano ) tak víte? o čem to je, s čím vším se jednotlivé rodiny potýkají. Pak se objeví  jedna ( LAICKÁ ) úvaha o knížce a najednou je tady skupina znalkyň přesvědčujících jednu maminku, že asi neumí číst, či co.. Stálo Vám to za to, to se fakt nudíte?  Pokud si vzpomínám -  proti Vám nic nemám  - zvedla mě Alice, to jo. Jako naše věrná čtenářka určitě víte, že pocházím z Balkánu a sem tam má původní krev vykope tu slušnou ze dveří a objeví se  ( na velmi krátkou dobu )  *papiňák* - pokud nás čtete, tak to víte, ne? Jak píšu, vyjadřování..nevadí mi hádat se s někým, ale takový záludný útok mě fakt zvedl a proto taková odpověď ( byť se nejednalo o mě ).  Ptal jsem se Vás, zdali by  jste se vyjádřila k onomu  příspěvku ( ne k mému ). Nic.   Přečtěte si výměnu názorů ve Vš. 30  s PD a napište mi, kolik sprostých slov tam ( ode mne )  najdete….  Opravdu nemám žádný problém ,  nepotřebuji  v tomto směru nic, fakt; píšu si s více holkama, ale žádná si cokoliv podobného nepřečetla ( ode mě ne, věřte mi ).  Není  důvod. Chcete – li, napište mi na mejla, už to prošlo, čas minulý :O)))), nehodlám se k tomu vracet…..
Evičko, zlatíčko, milášku – ano, nevím,proč lidé odchází ( pouze úvaha ) –  v začátcích psala třeba Romana s Mikulášem ( 15 let, teď má o 3 víc ) – určitě má jiné starosti;  dostal jsem pozvánku (od holek zde ) na Facebook – móóóóc děkuji, ale fakt nemám čas holky; Marika ( Monika ) a  Laskonka mají vlastní stránky;  hodně lidí chodí na Fb, nebo se jim prostě nechce psát?? ( není o čem?? ).   V  Kdo je kdo je hafo lidí a kolik jich přispívá - považuji to za přirozený koloběh života….. Myslím si, že není problém zde napsat i jiný příspěvek než sluníčkový, ale nazývat Tavi… to jsem prostě bouchl……
Májo:  a) provedu ( jako bys mě neznala ) !!!  b) budeš v balíku, což takhle nějaký odpoledne na Tvůj účet, šlo by?  Teda ten domácí servis, to se někdo má :o )))))
Leni – vidíš, komunikační krůčky už  jsou, bude líp, nějaký začátek to mít musí :o)))
Zdenku – souhlas , *Milovat své děti…. super napsané!! Podepsal bych se……
V Tomově škole měli včera slepecký den, fakt!! Měli několik stanovišť a plnili různé úkoly, např. jíst, zapnout si bundu; kopat do míče - kutálel se pomalu směrem ke *slepci*, byly v něm  nějaká chrastítka či co a mělo se kopnout; procházka do třídy se slep. psem a nakonec  paní ( opravdu slepá ) si povídala s dětmi… To Toma zaujalo, a nechtěl  ani do třídy… Při přesunu mezi stanovišti se šlo s šátkem  na čele – housku si Tom strkal do nosu, při zapínání  zipu mu ruce lítaly sem a tam ( ale nepotkaly se :O(((  ). Asi těch dojmů bylo moc a při obědě se zapotácel s tácem v ruce, ale naštěstí  ho dokázal odložit na stůl, opřel se o něj a po velmi krátké době si tác vzal zpět a šel si oběd dojíst… Odpoledne se nám snažil vylíčit, co přinesl den a TAK se snažil, nevěřili by ste ( věděli jsme od asist. co a jak a napovídali jsme mu a dozvědeli jsme se poměrně stručný  výcuc  ( ale snažil se, chlapec, fakt..). Jirka.

1005 Alice Alice | 24. března 2010 v 19:31

Jirko, to mne pobavilo. Vy nevěříte, že Carllitu čtu? Tak jo, pár důkazů:
Váš slovník mi nevadí, protože se takto projevujete vždy, když se snažíte Ty druhé přimět k nějaké ušlechtilé akci. Bezva výstup jste předvedl např na Instinktu. Váš dopis redaktorce byl skutečně brilantní diplomatický výkon. Vždyť která žena by se nerozněžnila a nespěchala Vám (a Carllitě) pomoci, když se jí vynadá vulgárními slovy.
Vždy, když se na tomto blogu strhla mela a baby si vjely do vlasů, ne řeknu výstižněji -když se rozzuřily známé firmy jako např. Eva, Zdena VJK, Salma a Laskonka (tehdy se jmenovala jinak, ale neporuším její inkognito), tak Vy jste vždy při těchto hádkách neomylně vybral tu "správnou stranu" na hájení.Vždycky to bylo naprosto mimo a vždycky jste si parádně naběhl a předvedl slona v porcelánu. Přestože se Vám tu mnohokrát říkalo, abyste se mezi hádající se ženský nepletl, Vy si prostě nemůžete pomoci.  
Nebo můžeme jít ještě dál do minulosti: co to dalo Aleně a ostatním práce než Vás přesvědčili, abyste si zažádal o PNP !
Já vím, že byste tu rád byl za vládnoucího samce mudrlanta, ale mezi ženskejma není o co stát, neusilujte o to tak mohutně, stejně se Vám to vždy vymstí.

1006 Jirka a Tom 13,5 vfa,epi Jirka a Tom 13,5 vfa,epi | E-mail | 24. března 2010 v 19:38

[1005]: Děkuji. Jirka.

1007 Alice Alice | 24. března 2010 v 19:44

Evo, děkuji Vám, strašně mi tu chybíte. Vaše historky byly kouzelné, jedinečné a dají se číst furt dokola. Pan Jirka má pravdu v jedné věci - měla jsem sem napsat už dříve. Já to ale myslím jinak než on. Mne strašně mrzí, že jsem nenapsala, když se Bílé zástěry splašily. Jenže zrovna jsem tehdy měla výpadek ve sledování Carllity a pak už bylo pozdě. No a když jsem to tu rozvířila, tak ten dluh splácím asponˇ teď. Byla bych tu za Vás bojovala jako drak.
Hano, ano taky se mi moc líbí, jak se tu ostatní příspěvky jako vždy snaží předstírat, že nic nenarušuje poklídek.
To je tady přeci vždy hlavní - klídeček a sluníčko. Tedy kromě pana Jirky, kterému se vždy splaší hormony a začne si hrát na Jiřího spasitele.

1008 Jirka a Tom 13,5, vfa, epi Jirka a Tom 13,5, vfa, epi | E-mail | 24. března 2010 v 19:50

Děkuji. Jirka.

1009 Tess s Fíkem Tess s Fíkem | 24. března 2010 v 19:55

Alice,
Eva chybí spoustu lidem. Myslím, že éra "po Evě" je navenek pozitivní, ale smutná..
Když si vzpomenu na boj o jahody s následkem hořícího intešpáru, akce hrnec a drátěnka, kozy...a všechny ostatní, slintám smíchy nad klávesnicí...
Ale termín bílé zástěry mi uniká...??

1010 Tess s Fíkem Tess s Fíkem | 24. března 2010 v 20:10

Gejby,
zkoušelas na ten zanícenej prst ten tvaroh s cibulí jak jsem Ti radila? Opravdu je to 100%...jestli ne, škoda, je to už určitě víc jak 14 dní, mohlo být po zánětu.
Kdyby se to nepodařilo u nás, neříkala bych to..a to jsme měly palce sesbíraný, vyhlídky na několika letý strhávání nehtů a následnou plastiku..a nic..

1011 Alice Alice | 24. března 2010 v 20:25

Aha, Tess tak Vám uniklo, že Všehochuť 30 měla ještě dohru i po té, co se otevřela nová Všehochuť. Eva si tam povidala s Milkou. Takže jsem si její termín vypůjčila, tak originální jako Eva bohužel nejsem, nemám její humor ani slovní zásobu. Ale zase jsem mnohem jedovatější, takže nuda nebude. Ano, pane Jirko máte pravdu, musím sem pořádně a často psát a ne jen číst. Poslechnu Vás, když jste mne o tak hezky mile a slušně poprosil.

1012 Jirka a Tom 13,5 vfa,epi Jirka a Tom 13,5 vfa,epi | E-mail | 24. března 2010 v 20:34

Buď vítán každý, kdo v dobrém přicházíš...

1013 Jarmila H. Jarmila H. | 24. března 2010 v 23:45

ad 1004 Jirko, oslovil jste mě, tak reaguji. Chtěl jste bránit Tavi, protože jste měl dojem, že je na ni někdo hrubý. No, a bránil jste ji tak, že jste na autorku příspěvku byl ještě mnohem hrubější.Pro mě to postrádá logiku. Nic víc a nic míň. Pak se v tom ztrácí váš "dobrý úmysl". Já si prostě jenom myslím, že ať je chlap naštvaný sebevíc, tak by určitou hranici překročit neměl.A slovo P..a už pro mě za tou hranicí je.

1014 Katka s Adélkou (SFA, 8 let) Katka s Adélkou (SFA, 8 let) | E-mail | 25. března 2010 v 5:36

993 Zdeňku, díky za tip, zkusím se někde mrknout.

994 Ty jó, Májo, vy budete ale v balíku. Být tebou, tak to ani nezveřejňuju, pak by si třeba někdo mohl myslet, kolik nemáš peněz atd. :))))

995) Leni, ty trička nech doma holčičkám, však ony brzy do toho dorostou. Aďa všechny trička zničí. Každý den jí musím dávat čisté, nestačím to prát a žehlit. Když už to nezamatlá barvami, tak obědem. :)))
Já s těmi šablonkami teda nevím. Myslím, že čáry (od bodu k bodu) by snad zvládla i bez šablony, ale tak jo, něco jí udělám. A ten odkaz na tu podložku, když najdeš, budu ráda.
To ergonomické pero má Aďa taky, stálo to nějak přes 300,-. Síla. Ale ona s tím sam. ještě nepíše. Asi si ho šetří. :)))
Jinak dík, za ten popis, jak se to Barunka vše učila. Ty kostičky jí Lída normálně nakreslila do sešitu, ano? No Aďa nemá vůbec rozhýbanou ručku ještě. Ramenní kloub celkem už jo, loket jakž takž, zápěstí už ale ne, ani prstíky. Takže můžeme psát tak na velikost A4 max., zatím.
Mě to s tou grafomotorikou štve, protože jí to zase brzdí ve čtení. Kdyby si to mohla procvičovat, tak by si to lépe zapamatovala. Tak proto jsem přemýšlela, že jí udělám šablonky i na písmenka, ale menší než A4 sam.
Jinak my u toho taky zpíváme, nebo to nějak rytmizujeme. Kolikrát otevřu stránku a teď je tam nějaká blbost, a já si honem nemůžu vymyslet něco, co by bylo rytmické a rýmovalo se to. Tak kolikrát z toho vzniknout blbosti, že kdyby nás někdo poslouchal....:))))
A ty říkanky taky budu muset vymyslet, nebo někde se podívat, máme doma tolik slabikářů... Nejlepší by byl nějaký starý, tam měly ty říkanky ještě hlavu a patu. :))) Mrknu na to.
Jina Aďa už básní sama. Do školy jsem jí udělala takové říkanky a musí tam doplňovat obrázky těch veršů. Liška - šiška atd. (Mája ví). Tak na procházce dostala šišku a už rýmovala. Za lesem je liška, spadla na ní šiška. A dodala: Pampeliška! :)))))

1015 Gejby(Jiřík,tak už zítra 13,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,tak už zítra 13,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 25. března 2010 v 5:38

[1010]:Tess zkoušela jsem jen tvaroch,to mám čtrnáct dní ,mu dávat na to tvaroch s cibulí?
Na strhnutí se nám nechce,ale už to má 2 měsíce.Tak mě to už nebaví dostali jsme ještě speciální mast přímo na to,ale nic.

1016 Katka s Adélkou (SFA, 8 let) Katka s Adélkou (SFA, 8 let) | E-mail | 25. března 2010 v 6:09

1005) Alice, teda mě se běsnění Jirky moc nelíbilo, ale víš co? I tak ho mám ráda.
Pokud vím, tak Jirka nepsal, že pochubuje o tom, že Carlitu čtete, pouze zkritizoval to, že nepodáte pomocnou ruku, když je tady co k řešení, problémy s dětmi, potřeba poradit, tak je po Vás ticho po pěšině. Jakmile je nějaká diskuse, tak se najednou objevíte a budete vyjadřovat své názory na charakter toho či onoho? Pokud vím, měl-li tu někdo nějaký problém, tak Jirka, ač horká hlava, vždycky tu pomocnou ruku podal, poslal info o epi, výukové programy, zkušenosti ze školy ap. A TO je pro mě důležité, ne pár slovíček ostřejších, které tu padly. Lidi soudím hlavně podle činů a ne podle trošku živějšího temperamentu.
Vás neznám, ničím jste mi nikdy nepomohla, ani radou, ani skutkem.  Hlavně ale, že z toho Vašeho čtení Carlity dokážete psychologicky vyprofilovat nás píšící, zatímco vy si potichu čtete schovaná někde za klávesnicí.
Já bych prosila fakt už tady ty věci přestat řešit, pokud se chcete zapojit, tak normálním způsobem. A prosím nás všechny o více tolerance. Jak můžeme čekat toleranci od laické veřejnosti směrem k našim dětem, když si ji neumíme poskytnout sami?
Takže už prosím žádné útoky.

1017 Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) | E-mail | 25. března 2010 v 8:15

Hezký den všem !!

Katuš
Krásně napsané !!!! 100% souhlasím !

Tak ta fólie - www.pomucky.com,je to v části pomůcky pro sebeobsluhu - protiskuzové fólie.Na netu jsem to nenašla,ale v katalogu to mám!!!!Tak koukni ještě,já teď nestíhám !!

Pa pa všem ! Leni

1018 Gothic a V. 5 rokov autík Gothic a V. 5 rokov autík | 25. března 2010 v 10:35

Tak vidím, že som stále v spame. Čalala, čalala, kde si?? :-)

Keď som sem hodíš neskôr tak to zase bude už mimo mísu a zase to bude, že rozduchávam konflikt, to by som nerada :-D

1019 Daita Daita | 25. března 2010 v 10:37

Ahojky všem! :-D
Katko objevila jsem protiskluzové podložky na www.hornschuch.cz

1020 Gothic a V. 5 rokov auti Gothic a V. 5 rokov auti | 25. března 2010 v 10:40

Alice za jedno vďaka, mne tá dohra s Milkou unikla, tak sa idem mrknúť do všehochuti 30 :-)

1021 Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) | E-mail | 25. března 2010 v 10:43

Katuš
S tou grafomotorikou - je to těžké,ale určitě to půjde !!!
Bári také nejdříve nepsala do sešitu.Také psala na listy A4,tam jí Lída kreslila ty kostičky a linky....
Adélka je šikula s těmi básničkami !!!Holky naše básnířky ! Bári dostala za úkol naučit se přes velikonoce básničku,no už jí samozřejmě umí !!!!!
:-)Jednou jsem jí ji přečetla,pak opsala fixem a dala na její nástěnku...tak kolem toho chodila a už jí umí :-)

Ještě s těmi říkankami na písmenka...Já už si to moc nepamatuju,ale bylo tam např.Barunčino oblíbené B-velké psací B - čárka dolů,baťoh,malé bříško a velké bříško.....Nebo velké psací T- to si při psaní opakovala: "hák a pak střechu na traktor".....Víš ono se to nemusí rýmovat,hlavně ať si zapamatuje tahy tužkou.....jsem hlava děravá,ale budu ještě vzpomínat,nebo kouknu to starých písanek.....
Bári také zpočátku psala tak,že si ještě neopírala to zápěstíčko o podložku,také jí trvalo,než se to naučila a teď už je to O.K.

U psaní se jí potí ručičky,tak si občas rozmaže všechno,co napíše a má jeden zlozvyk,že pravou píše a levou ručkou žmoulá horní levý rožek sešitu,nebo papíru na který píše....Rožky má všechny ohnuté....

Zdeňku
Já práci sice už chci odevzdat,ale je to proto,že to furt předělávám a jsem už z toho jelen,tak ať už jsem v klidu...
Moc vám oběma s Kačkou děkuji za připomínky.Dala jsem to přečíst i p.učitelkám ve škole a Lídě,tak mi tam chybičky také opravily a ještě manžel....Je to lepší,když to čte více lidí,protože já těmi svými neustálými myšlenkovými pochody jak to napsat a úpravama ty chyby v textu už prostě nevidím !!!! Já zas mám vlastně hodně  praktickou část :-).No,uvidíme !! Uf uf,ať už to máme za sebou !!!

Danuško
Děkujem,držte nám palečky !!!!!

Zazinko
Určitě nám piš,i když ti není dobře !!!! Mě to vždycky moc pomáhá,napíšu vám a uleví se mi....Myslím na vás!Ať jste zdraví jako řípy !!!

Gejby
Vy jste bojovníci !!!!! Moc na vás myslím,ať Jiříkovi něco pomůže !!!

1022 Gothic a V. 5 rokov auti Gothic a V. 5 rokov auti | 25. března 2010 v 10:51

Tak nech čítam ako čítam o bielych zásterách tam nikde nič nevidím (ani v príspevku Evky, ani Milky)

Katka mám otázku (rozoberala som VOKS na inom webe) keď je už vela symbolov ja neviem 500 ako sa to potom rieši? Keď sa to už nezmestí do komunikačnej knihy?

Jáj včera som sa zase super odreagovala, na tréning došla jedna holka, boli sme tam samé dve, jej frajer je tréner iného bojového umenia a ja som tam mala svojho trénera :-)) tak sme sa mlátili, tréneri nás hecovali :-))) sme sa rehotali, že si na nás asi stavili a že o chvílu budú zápasy v bahne :-D

Vrele odporúčam všetkým s negatívnou energiou, nepoznám nič lepšie ako sa takto vymlátiť a vyničiť, ja som mala normálne problém dojsť domov, svalovicu mám hádam aj na špičkách prstov, takže mne už neostáva energia sa hádať :-)

1023 Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) | E-mail | 25. března 2010 v 10:54

Gothic !!!!
To je krásné a pravdivé !!!!Bezvadné odreagování !!

1024 Milka a Luky Milka a Luky | 25. března 2010 v 11:32

Gothic,to by som potrebovala, občas niekoho zmlátiť :-) Ja ti to snáď začínam závidieť.
A čo sú to biele zástery ? Vôbec sa nechytám. No asi ani nemôžem, už nepíšem, občas nakuknem ale už som mimo mísu. Je mi to ľúto, písala som sem od začiatku a bolo mi tu fajn.Škoda, že deň má iba 24 hodín:-(

1025 Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) Leni&Barbie (11 let a 3 měs.,DA+EPI+MR) | E-mail | 25. března 2010 v 12:01

Milko s Lukim
Ať se vám dobře daří a určitě napiš !!!!!!Co Luki,dceruška a mimi !!!!

1026 Mája Mája | 25. března 2010 v 13:02

Jejda Katko, zas v takovím balíku nebudu! :-) Jelikož se dává poměrná část, tak v r. 02 to bude za 2 měsíce, pak celý rok 09 a ted rok 2010 za 9m...ale zaplatpánbu za to...

Jenda má grafomotoriku dobrou, ale špatný úchop :-( a navíc já jsem levák, tak se mi do jeho ruky to pero špatně šteluje :-(

Těším se na víkend, máme pokračování toho kurzu od Autistiku a navíc jdu s holkama (Dančou a Monikou) v sobotu večer do divadla na "Rainmana". Fakt se těším a jsem zvědavá , jak se s tím herci poprali..

1027 Irena s Bety Irena s Bety | 25. března 2010 v 13:20

[1014]: Katko my jsme se s grafomotorikou taky prali.Inspiraci jsem našla třeba v časopise Sluníčko, na Dětských stránkách, v knihkupectví mají řadu cvičebních sešitů, metodicky i pomůckami by Ti snad mohlo pomoci SPC.Šablony bych možná zkusila i z silnějších umělohmotných desek, B. musela mít vždy všechno gruntovní, aby to vydrželo její zacházení, také máme užužlané rohy sešitů a knih. A co se čtení týče nám se osvědčil Slabikář /www.chytredite.cz/ je to se zvukovým doprovodem /říkankou/ ke každému písmenku.Bětka se písmena podle toho naučila sama.

1028 Danca+M.(03/2005) DA, MR Danca+M.(03/2005) DA, MR | 25. března 2010 v 13:43

Lenko /195/ - hodně štěstíčka, a´t se i nadále Derčovi líbí mezi dětičkama ve školce :-)

[1004]: Jirko, mám velikou radost, jak vám Tom sice po svém , svůj zajímavý den ve školce líčil :-). Skvělé, že si nechal dát na oči šátek a zkoušel to také :-)

[1018]: Gothic, zkus spíš napsat Čalale na mail, že jsi smap. Ona to tu nemusí číst!

1029 Danca+M.(03/2005) DA, MR Danca+M.(03/2005) DA, MR | 25. března 2010 v 13:52

[1022]: Gothic - tak to zní jako dokonalý relax :-D

[1026]: Majo - se budeme muset mezi přednáškou a divedlem jít někam proběhnout:-) . Se taky moc těším, jsem na představení zvědavá . A na přednášku vůbec...ta první byla povedená. Až nna to moje nedospání!! Jen abych tentokrát nezapomněla domácí vajíčka ;-) , sic bude sekec O_O

1030 Mája Mája | 25. března 2010 v 13:54

[1029]: sekec nevím, ale mazec určitě :-D

1031 Jirka aTom Jirka aTom | E-mail | 25. března 2010 v 16:39

[1013]: Jarmilo, prosím Vás, přečtěte si 971 a 1004 a odpovězte na těch pár otázek... díky.
Ad  Tavi – psal jsem si  s ní až do 23,15….Mám jen oznámit, že na Carllitě končí a původně plánovaný prázdninový srazík s dětmi se nekoná; fotky v deníčcích chce ponechat.. Děkuje p. Žofce a to je tak všechno Jirka.

1032 Jirka aTom Jirka aTom | E-mail | 25. března 2010 v 16:51

[1016]: Kačko jen pro upřesnění - nevěřil jsem, že někdo, kdo nás čte 3 roky je schopen napsat něco takového a navíc v situaci, kdy  se nekonflikní Tavi 3 (!!) holkám snažila vysvětlit svůj názor a v tom tam vpadne A. se svým projevem ( mmch. daleko těžšího kalibru než ty ostatní dohromady ). To už jsem prostě nerozdýchal a....   Jirka.

1033 Gothic a V. 5 rokov auti Gothic a V. 5 rokov auti | 25. března 2010 v 16:56

Milka škoda, že nemôžeš chodiť so mnou (stále zháňame nových členov):-) Je to neskutočne účinný relax :-) Nie je to mlátenie v pravom zmysle slová, nechodím (zatial) s modrinami, máme rukavice, takže to nebolí extra, ale tú energiu človek proste vydá zo seba. Ale radšej sa bijem s chlapmi, oni ma predsa len trocha šetria a ja môžem ísť naplno bez strachu.

Aj tá pani čo teraz začala chodiť si veľmi pochvaluje (sama má syna s DMO a LMR) chodí aj na zumbu a brušné tance, ale vraví, že tu sa fakt odreaguje :-)

Milka ty asi nemáš moc času na nejaké stretko, žeby sme zorganizovali?. Ja s Mimou sme často v piatok v centre nadania aj tento tam asi ideme.

1034 tavi tavi | 25. března 2010 v 18:07

nezlobte se, ale to co napsal jirka musim jeste zkorigovat aby nevznikaly nejake mylne dojmy...to vam, ktere me znaji, opravdu dluzim. napsala jsem mu aby v tomto smyslu odpovedel KDYBY se nekdo ptal, proc uz nepisu. nikoli aby neco vyrizoval, vidim v tom velky rozdil, shodneme se na tom, jirko, nepovazuj to za vycitku, prosim,ale uz se stalo tak to musim uvest na pravou miru. v tom celem mne osobne nejde o knizku ani eventualni lehci prestrelky, ale prispevek alice prekrocil hranici toho co muzu v diskusi tolerovat. pokud nekdo bude mit zajem, muze si nase prispevky procist znovu a konstatuje ze jsem NIKDE na zadnem miste nenapadala nikoho z diskuteru zde osobne, spilajic mu ze je takovy a takovy a takovy a takovy... v tomhle ohledu skutecne smekam pred janou ktera pote co prispevek odeslala napsala ze to tak nemyslela. a i kdyby alice napsala svuj pamflet a nekolik vice z vas, ktere me znaji, ji byval odkazaly do patricnych mezi, ze takto tedy ne, to by podle me bylo v poradku. kdyz v hadce na vsehochuti 30 bylo spilano eve, tak jsem se ji taky zastala (slo o rozdurdeny prispevek manzela zlababy, ktery mi proste prisel neprijatelny). k tematu jsem nic rict nemohla, film jsem nevidela, ale nelibilo se mi jak se do ni navazel. takze asi takhle.
nechci nikam teatralne odchazet, spis to ted proste nejde. a nebudu pokrytecka - ze bych JAKO odesla a pritom vas potaji cetla. kdyz se odhodlam, tak taky dam vedet.
mejte se a detickam preju co nejvice pokroku.

1035 Jirka aTom Jirka aTom | E-mail | 25. března 2010 v 18:20

[1034]: Omlouvám se všem -  prošel jsem si včerejší poštu a je to tam, pardon, zapadlo to mezi řádky, Tavi promiň, moje chyba :O((.. Jirka

1036 Jarmila H. Jarmila H. | 25. března 2010 v 19:25

Dobrý večer Jirko. Slušnou formou jsem vyjádřila svůj názor na Váš slovní projev. Které otázky máte konkrétně na mysli? Třeba tu, kde se mě ptáte zda se nudím? Nebo zda jsem někdy někomu pomohla a ne se jen dívala? Promiňte Jirko, Vy nevíte nic o mně a já Vás znám jen z vašeho písemného projevu na carllitě. Samozřejmě máte moji úctu a obdiv jako tatínek nemocného syna, ale s vaším slovníkem vůči ženám nesouhlasím. V čem je problém?

1037 Jirka aTom Jirka aTom | E-mail | 25. března 2010 v 19:34

Dobrý večer, Jarmilo - ano, já nevím o Vás nic a Vy máte ???? měsíční či ???? letý náskok ( a to není málo )    Ptal jsem se Vás, zdali by  jste se vyjádřila k onomu  příspěvku ( ne k mému ). Líbil se Vám A. projev? Znáte Tavi? Kdo ji zná? A co dává p. A právo ji tahle pošpinit? Jak by se Vám líbilo, kdyby p.A vyjela takhle po Vás a popsala Vás takhle a to Vás vůbec nezná!?

1038 Jirka aTom Jirka aTom | E-mail | 25. března 2010 v 19:37

[1036]: Poslední otázka: co - podle Vás - přimělo A. takhle vyjet?

1039 Jarmila H. Jarmila H. | 25. března 2010 v 20:02

Jirko, nikde jsem nepsala, že mám proti vám nějaký náskok, leda věkový, (přečtěte si mé příspěvky), na carllitu chodím od července 2008, protože v té době do mého života jeden autík vstoupil.Neznám A. a nevím jaké důvody ji vedly k příspěvku, zrovna tak jako nevím, proč jste se Tavi nezastal nějakým klidnějším - slušným způsobem. Nervy ujedou občas každému - mně, Vám, Tavi nebo třeba A., každého nadzdvihne něco jiného.Jak jsem psala výše, pracuji v hospodě, věřte mi, že tam podobných slov jako jste použil Vy lítá i směrem ke mně docela dost. Proto se nedivte, že si myslím, že tahle slova do slovníku opravdových chlapů - vůči ženám nepatří. Nic víc  a nic méně.
Pokud si přečtete mé předcházející příspěvky, tak já osobně nevím, že bych někoho nějak neslušně napadala. Mně osobně se knížka líbila, já jsem necítila při čtení odpor, ale lásku otce k synům, byť vyjádřenou zvláštním způsobem. Tavi se knížka nelíbila a rovnou odsoudila autora (ne knížku), dosti nevybíravými slovy. Ale jak vidíte, názory na knížku jsou různé, stejně jako se každý po svém vyrovnává s postižením dětí. Někdo sluníčkuje a někdo třeba nadává a hádá se, někdo se úplně uzavře před normálním světem, city a emocemi, protože ví, že jeho život s nemocným dítětem mu nikdy neumožní žít zcela normálně.

1040 Jirka aTom 13,5 vfa, epi Jirka aTom 13,5 vfa, epi | E-mail | 25. března 2010 v 20:09

Líbil se Vám A. projev?
A co dává p. A právo ji tahle pošpinit?
Jak by se Vám líbilo, kdyby p.A vyjela takhle po Vás a popsala Vás takhle a to Vás vůbec nezná!?

1041 Jarmila H. Jarmila H. | 25. března 2010 v 20:35

Jirko, prosím Vás, vy jste mě nepochopil? Právě tak já bych se Vás mohla zeptat, kdo Vám dal právo říkat o někom, že je P..a. Představte si, že by to třeba někdo řekl-napsal o vaší ženě.Líbilo by se Vám to? Přeju Vám hezký večer a budu zase jen číst.

1042 Jirka aTom 13,5 vfa, epi Jirka aTom 13,5 vfa, epi | E-mail | 25. března 2010 v 20:46

Víte, řeč byla o tom, co proběhlo blogem, s komentáři přítomných, ne rodinných příslušníků a jiných. Ne, v mnohém jsem Vás nepochopil a Vy mě asi taky, nevadí; každopádně Vám děkuji a klidně se ozvěte. Mějte se. Jirka.

1043 Jarmila H. Jarmila H. | 25. března 2010 v 21:25

Také děkuji, bylo to v mnohém velice poučné. Mějte se. Jarka

1044 Delfi + Adámek(03/2006,Epi,MR,DA) Delfi + Adámek(03/2006,Epi,MR,DA) | E-mail | 25. března 2010 v 21:26

Ahojky všem....
Tak už jsem opět v plné síle a opět mezi vámi...

U nás nového je,že Adámek má nový znak už pátý..a to znak pro bolí,nevím sice jestli chápe jeho význam,ale snad ano a bude ho umět použít v pravý čas...teď chodí směje se a ukazuje ho pořád dokola..
Ve školce je zatím v pohodě,někdy se mu tam chce jindy zase né a nesu ho od baráku až do školky..
Konečně se taky oteplilo a můžeme chodit ven..
Jeden den jsem potřebovala jít koupit staršímu nové boty a kočárek jsem nechala ve školce,abych ho nemusela zase ráno tahat..takže opět šílený zážitek jsem si totiž dovolila jít místo do Albertu tak kolem něj do schodů a to byla katastrofa,takže jsem kupovala oblečení s 20kg koblížkem na rukách,který byl plný vzteku..
Takže teď už mi není zatěžko kočárek ze školky brávat domů.. ;-)

1045 Čalala Čalala | 25. března 2010 v 21:35

Omlouvám se, nemám dočteno, založila jsem nové vlákno:http://carllita-autismus.blog.cz/1003/vsehochut-32

1046 Čalala Čalala | 26. března 2010 v 0:59

Pokud se vám hodí váš příspěvek do spamu, tak je nejjednodušší a nejrychleší napsat mi na mail (calala()centrum.cz

Komentáře jsou uzavřeny.