VŠEHOCHUŤ 28

22. října 2009 v 19:05 | cl
POKRAČOVÁNÍ.

Připravované akce:
 • O. s. Autistik ve spolupráci s agenturou Aldea pořádají seminář k 15. výročí vzniku o. s. Autistik.
  Koná se v sobotu 14. listopadu 2009 od 9 do 17 hod. (registrace od 8 hod.). Přednášky bude tlumočeny. Organizační poplatek 100 Kč.
  Místo: ČSVTS - konferenční sál 217, Novotného lávka 5, Praha 1 (vedle Smetanova muzea u Karlova mostu).
  Program:
  • Paul Shattock: Biologické přístupy k léčbě autismu.
  • Nilda Shattock: Komorbidita autismu.
  • Pat a Nuala Matthews: Jak garantovat práva lidí s autismem.

LED dekorační světlaTipy:

 • Od aliky: tip pro děti, co milujou světýlka, delfínka jsme dnes koupili a moc se líbil. Mění barvy, střídá zelenou, modrou, červenou, bílou (jde o LED dekorační světlo na baterky).

Kaskáda - kuličková dráha


 • PlayDooh v e-shopu MamísTip od Gothic: modelína PlayDooh: ja kupujem už jedine PlayDooh najdlhšie vydrží, je krásne barevná, voňavá ale slaná, takže ju V. neje. No a teraz na narodky som mu kúpila v Tescu také sady - majú že Pizza, Sweet, Bacon a Ovocie, sú k tomu rôzne formičky, kelímky, vyzerá to dobre. No a ešte aj také jednotlivo balené jedno je ako pečiatka kde sa pretáčajú dole tvary a môže s tým pečiatkovať a dalšie sa tam tie tvary nasadzujú. PlayDooh v e-shopu Mamís.

 • Moon Sand v e-shopu Pojdmesihrat.czTip od Gohtic: kreativní modelovací měsíční písek Moon Sand: to je ako plastelína, ale piesokové. Normálne sa s tým dajú robiť bábovky, ale neuschne to, nezničí sa to, vraj. Moon Sand v e-shopu Pojdmesihrat.cz.

 • Tip od Marge: RECEPT NA DOMÁCÍ MODELOVACÍ PÍSEK: smíchá se co nejjemnější písek (přesátý) se Solamylem (má se používat kukuřičný škrob, ale to nevím, jestli u nás bývá, já znám jen ten bramborový) a pak se přidá voda (lze rozpustit trochu potravinářského barviva) v poměru 4:2:1 (písek:škrob:voda). Uchovává se v ledničce v uzavíratelné nádobě, pokud vysychá, dá se refrešnout trochou vody.


 • Zdroj: software.macek.ccTip od Jirky: na adrese http://software.macek.cc/resamplercz.php najdete program JPEG Resampler pro hromadnou úpravu fotek různých rozměrů do jedné velikosti (vše možné nacpete do jedné složky a ono to vše upraví do jedné velikosti). Je to česky!

 • Tip od Gejby: http://www.dvdinform.cz/pohadky-a-detske/deagostini-snehurka-a-sedm-trpasliku-kniha-cd Kniha s CD Sněhurka a sedm trpaslíků, první číslo bylo za 49 Kč.Ted jsem zakoupila 2. číslo už tedy za 149 Kč: Hledá se Nemo.

 • Tip od Gejby: v trafice kupuju tyto hry, stojí 49 Kč, jsou moc hezky udělané: http://www.spidla.cz/p237-nadherna-zahrada/.
  Zdroj: svojtka.cz
 • Tip od Gejby: knížka s kartičkami Abeceda - písmena a slova jsou hračka z nakladatelství Svojtka: http://www.svojtka.cz/?mod=shop&action=detail&seo=713-abeceda-pismena-a-slova-jsou-hracka.

 • Velmi zajímavý tip od Marge: http://www.preschoolfun.com/pages/teacch.htm. Nahoře rozklikávejte 2000-2005, 2006, 2007, 2008, jsou tam fotky úkolů z TEACCH neboli strukturovaného učení.

 • Tip od Gothic: http://jagi4.webovastranka.sk/ aneb VŠETKO PRE DETI (sú tam rôzne riekanky, ale aj omalovánky, abecedy, predlohy písania, grafomotoriky proste rôzne...)

 • droj: hraveuceni.czTip od Mariky: Hravé učení - internetové hry pro malé děti, jsou fakt jednoduché a pěkné, Járovi se líbí: http://www.hraveuceni.cz/. Více o projektu Hravé učení se dozvíte v promo článku na serveru Rodina.cz. Pozn.: Čalaly: Velmi milou grafickou podobu webu stvořila ilustrátorka Vendula Hegerová (jen ty 3D animace mi tam moc nesedí). Naše děti ilustrátorku hned identifikovaly, protože její obrázky znají z časopisu Sluníčko.

 • Zdroj: postizenedeti.czNakladatelství ALMI vydává knihu české autorky Jany Makovcové (známé pod internetovou přezdívkou Žlababa), matky dvou malých dětí. Jedno z nich je postiženo autismem, dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Ani druhé není bez problémů.
  Kniha Maminko, nezpívej je současný a skutečný příběh. Autorka popisuje rané dětství svých synů i to, jak vnímá svět kolem sebe její autistický syn. Čtivou formou seznamuje čtenáře s životem rodičů, vychovávajících "začarované" děti. Je to příběh o mateřské "dovolené", lásce a naději. Kniha, napsaná s nadhledem a humorem, není určena jen rodičům a příbuzným postižených dětí, nepochybně osloví i ty, kteří mají děti zdravé.

 • Apla Praha a Střední ČechyPodpořme projekt Sociální automobil pro domov se zvláštním režimem pro lidi s autismem. APLA Praha se uchází o finanční podporu v grantovém řízení KDU-ČSL Vaše pomoc. Pro celoroční pobytové zařízení, které Apla právě otvírá v Libčicích nad Vltavou, chce zakoupit osobní automobil určený ke svozu dětí i dospělých s autismem. Může získat částku až 100.000 Kč, pokud v internetovém hlasování nashromáždí největší počet hlasů. HLASOVÁNÍ STÁLE PROBÍHÁ! (skončí až před parlamentními volbami).
E-shop Piktík
 • Nový e-shop Piktík specializovaný na strukturované a vizualizované úkoly (nejen) pro děti s autismem.

 


Komentáře

Zobrazit vše (994)
Zobrazit starší komentáře

901 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 24. listopadu 2009 v 1:30

Alčo,
dík za odkaz, já tam ale nic o způsobu vyplácení-viz Zdeněk nečetla.
Přijde mi hrozný, že sníží v prvním stupni PNP ze 3000 na 800 kč, ještě těm pečujícím maminkám neplatí stát zdravotní ani sociální, tak je vlastně v mínusu-jestli tomu dobře rozumím. Asi jo, když to tu psala Kája, jak jí
tenkrát takhle pěkně posoudili.....Ale i dítě v I.st.může mít obrovský problémy. :-(

902 Alena Alena | 24. listopadu 2009 v 7:43

To snížení je fakt sprosté, Evi... Nic na tom nemění fakt, že zdravotně a sociálně pojištěné jou i osoby pečující o dítě do 10 let, které je "v jedničce". Píše se o tom zde

Pojištění pečující osoby
Nárok na úhradu zdravotního pojištění vzniká podle zákona č. 48/1997, § 7, odst. 1, písm. g) a na sociální pojištění podle zákona č. 155/1995 Sb., § 5, odst. 1, písm. s).
Sociální pojištění je za pečující osobu hrazeno státem v případě, že pečuje o závislou osobu, které náleží příspěvek na péči II. - IV. stupně, nebo pečuje o závislou osobu, které náleží příspěvek na péči I. stupně a která je mladší 10 let.
Nárok na úhradu sociálního pojištění má však pečující osoba, která pokytuje péči v největším rozsahu a to pouze v případě, že se jedná o osobu blízkou, nebo se závislou osobou žije ve společné domácnosti.
POZOR - Sociálním pojištěním se v tomto případě rozumí pouze to, že doba péče o osobu závislou je považována za náhradní dobu pojištění pro nárok na důchod. Pečující osoba tedy nemá nárok na nemocenské dávky, peněžitou pomoc v mateřství, ošetřovné a vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství.
Zdravotní pojištění je za pečující osobu hrazeno státem v případě, že pečuje o závislou osobu, které náleží příspěvek na péči II. - IV. stupně, nebo pečuje o závislou osobu, které náleží příspěvek na péči I. stupně a která je mladší 10 let.

Je to z http://ligavozick.skynet.cz/ip/prispevky.php?oblast=9000012

Důchodově pojištěná z důvodu péče o Mariánku jsi teda i Ty.

903 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 8:24

Hezký den všem !!!

Tak jsem měla z vás divoké sny !!! :-)
Ještě jsem dostala "sprdunk" od Máji v podobě SMS !!! :-)  :-)  :-) .

Alenko
Já si všechny tvoje příspěvky kopíruju,kdybych potřebovala něco řešit,ať vím jak to je .Dík za všechno !!!

Ještě vyzpovídám Zdeňka.....
Já má zkušenost,že když je Bári nemocná,tak je to na dlouho a kdybych musela předkládat nějaké faktury za terapie,tak bych třeba za měsíc neměla nic,protože by Bári stonala - takže by mi stejně museli vyplatit celou částku né ???

No , já už toho nechám a pozeptám se Zdeňka,když má takovou zkušenost.....

Gejby
Jen můj názor na tu knihu.....Souhlasím se vším,jak píše Moni......A Jiříkovi takové piktogramy vyhovují ? Černobílé mu nevadí ?

904 laskonka a kukacka,da,3,4 roky laskonka a kukacka,da,3,4 roky | E-mail | 24. listopadu 2009 v 8:56

aha aha..tak maja se taky ozvala? :-))))))))))))

takje kukacka vyslana do skolky..teplotu rano nemela ani zvysenou.tak snad vse o.k. muz mel nocni..tak jsem si ji,kdyz vrzala v postylce asi spatne sny vzala k sobe..a jak nam bylo..jen ja jsem nemohla spa..aninevim proc..ale koblizek spal hezky..az na to,ze nesnasi deku a ja ji stale prikryvala... ale byla nejaka listostiva rano..za vsechno natahovala..no jo..zmena tak brzy vstavat..jak byla nemocna tak 10 dni vstavala jak chtela,ze..no pak autobus..to uz bylo o.k. tak na ni myslim..za chvilku bude snidat..

vcera mela konicky..pry parada..uz ji chvali mesic,ze se ji zlepsil kontak..pozoruje kone i terapeutku..hladi ho.. a vcera byl vitr desnej..byly venku..aleja ji dala cepici usandu teplou s bambudelam..tak byla nabalena..to se  mi libi,ze jsou skoro porad na vzduchu a v krajine..krasa..ne jen dokolecka ve staji :-) a pry se chechtala jak ji litaly bambule kolem hlavy..no ptakoviny..na toji uzije :-)) pakjsme domlouvali terminy nove a kukajda tam chodial..pak prisla k nam..a s natazenyma rukama,ze chce na ruce sla k terapeutce..ale paks e na sekundu zarazila a sla ke mne s natazenyma rukama..ze by me zacinala poznavat? a uprednostnovat? KEZBY...no pocit nadheny..jsme koukali vsichni... pak  chtel na atrapu kone..velky dreveny na cviceni..a ja ji odlakal ana houpaci kreslo..je je..to byla zavrtana a spokojena a usmevava.a houpaat..naznacovala..parada...

doma jsem trosku puzzlily..jen zkousela jsem 12 dilne puzzle drevene.rasne vzory..bud jen barevne auto-jednoduche nebo lod,vlak,letadlo, ..a posledni 3-4 jsem davala pryc..at puzzluje..ale vzteka se desne..neumi to,tak se vzrteka..ael snazime se :-)

jinak teda jsme nedelaly niiiiiiic..jen obcas neco..ale fakt hruza..ja leniva..kuku taky..na lentilky se mi taky casttecne vyprdla..ne vzdy uz funguji..jo joooooooo...

zitra do skolky nejde..ma terapii..tak snad ve ctvrtek..

objednala jsem si z obchudku u zlababy neco..hlavne pexesa dpido..jsou levne a dobre..ja je budu pouzivat jako lotto..tedy jsemje koupila 2x..a simonovy pracovni listy na grafomotoriku..ty sjou urceny ke kopirovani.tak bych chtela zkouset.. a asi 2 knizky jsem objednala.. hlavne o ockovani a vlivu..to me moc zajima..

co vy ostatni..uz pecete, uklizite? darky vymyslene? ja ma neporadekjako vzdy..a peceni taky v nedohlednu..absolutne zadna energie neni..no co..stejne jedu na svatky domu..do cech..takze vystrcim pro kukacku osvetleni ven..a bude :-))

905 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 9:07

Laskonko,nepeču neuklízím z vymýšlení dárků už mi je na nic.
Ale ,když mi nepříjde pnp,tak vánoce nebudou. :-(  O_O

906 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 9:10

[903]: Leni děkuji ti za názor,u Jíři je plus,že rozumí mluvenému slovu a chápe černobílé i barevné obrázky i fotky. :-)

907 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 9:13

Ale musím začít něco dělat,protože cukroví budou chtít i do školi,tak se do toho musím pustit,ale nebudu to přehánět.

908 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 9:17

Dnes byla náročná noc,Jířa začal kejchat asi v 1 hodinu v noci,tak jsem si říkala co se děje.A on byl durch počůranej,tak honem přebalit převlíct.No a pak jsem nemohla zabrat.Né a né usnout a fik už bylo 5.30 h.a vstávat.Ted jsem ,jak spráskanej pes,nejradši bych si šla lehnout,ale je tu práce až nad hlavu. :-?

909 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 10:11
910 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 10:18
911 laskonka akukacka,da,3,4roky laskonka akukacka,da,3,4roky | E-mail | 24. listopadu 2009 v 10:31

holky,kluci...

nemate nekdo paticky na pude-koupim nebo kde je dostanu? shanim pro kuakcku..na zkousku... :-)))

912 laskonka laskonka | 24. listopadu 2009 v 10:31

paticky-lyze pro nejmensi s paskama na boty --pro pametniky..ha ha..

913 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 11:39

Laskonko
Takové lyžičky nemáme.

Jezdíte na svátky k rodičům celá rodinka ?
Víš u nás je to tak,že raději vždycky přijedou naši k nám,protože na zimu opustit třeba jen na týden dům je riziko,že by nám doma všechno pomrzlo.Raději v zimě nikam nejezdíme...
To se nám stalo jednou za mlada,když jsme byli ještě sami bez dětiček,pak jsme týden rozmrazovali trubky a nebylo to nic moc být v zimě...Proto si to už netroufáme.Nebo se vám někdo stará o dům ?

Gejby
Tak to je super,že se v těch piktogramech Jiřík vyzná a rozumí i bez nich.
Nám hodně takové moje (jen mnou nakreslené ) piktogramy pomáhaly při práci u stolečku - dala jsem je magn.tabulku a Bári si plnila úkoly a obrázky schovávala do košíčku a za poslední splněný obrázek byla odměna....My jsme komunikační knihy neměly,ale jí také fakt stačily takové obyčejné obrázky,které jí jen naplánovaly,co bude dělat a kdy bude mít hotovo.
Máme je doteď,někdy si je dává na tabulku sama a sama si vybírá úkoly...Má to pořád všechno připravné na stole,tak si jen sedne,rozsvítí lampičku a důležitě pracuje. :-)

Ještě k té přípravě na vánoce....
Dělám jen 5 druhů cukroví - z toho 3 nepečené.Peču jen linecké a vanilkové rohlíčky - to mi samozřejmě pomáhají koťata - teda víc Verunka,Bári za odměnu také něco popracuje   :-) ,aby se neřeklo  :-) .
Uklízím průběžně,tak nějaké veliké gruntování vůbec nechystám.....
Dárky nakupuju ráda - zrovna včera jsem nějaké pořizovala přes internet,ale i do obchodů ráda zajdu,mám ráda tu atmosféru....Jinak nejsem nijak náročná,mě stačí,když budem všichni po hromadě doma a uděláme si pohodu.Mám ráda voňavé svíčky - Bári si také často, i teď, řekne,ať si zapálíme svíčku  :-)  :-) .No a také svařáček ,a když je hodně sněhu,tak zimní radovánky......Tož tolik ode mě  :-)

914 laskonka a kuakcka,da,3,4 roky laskonka a kuakcka,da,3,4 roky | E-mail | 24. listopadu 2009 v 12:27

leno...

jedu napred ja s kukajdou..muznas veze pul cesty..pred hranicema  se strida s nasim tatkou-dedou kukacky a 24-ho prijizdi k nam take muz na tyden..tomaji volno..jinak z hlediska financi si to nemuzeme dovolit..cele 14 dnu byt spolu.a ani nedavaji dovolenou..maji prevazne povinou..kdyz je hodne prace..a nehlde nato,ze neplati plne dovolenou a nam pak kazda 100 eurovka chybi :-(  ale doufam,ze bude troska snehu..zatim co je nisik na svete a jezdime..je to bidaaaaa desna.. no chtela jsem jen tak zkusit ty lyzicky..kdo vi..no snad se naezabije..kdyztakje schovam,toje ta vrianta A takrka jasna,ze..jsem blazen???? nojo .-))) ale musim je sehnat..nejlepe od nekoho..ha ha..ale i z obchodu...

ja nevim..napecu neco...ale co..nevim..v noci..a nepecene u mamky..

bordelmam desnej..mamtakovejch kramu..vsude se to vali..a halvne neni cas a chut pord pulirovat skrinky zevnir a dlazdicky v koupelnach a rohy vsude a nabytek zespodu,jako nohy a hrany..a pod postelema a tak dal..to je to nejhorsi..a oknaaaaaaaaaa..mam desny...

jak se ptas, co dum..za prve mame sousedy hodny..starsi..hlidaji.ale halvne nechavame na uplny minimum plynovy topeni zaple..a tady je stejne teplo ne jak v cehcach... takze s tim nejsou problemy..tuky tuk.jsem zvedava az dam svetla ven..mam darecek  jako z dratu a sviti..pak jeziska jak leze z baraku sviticiho..a nejake retezy..co na to? no asi niic..ale co..ale az 6-ho prosince nejdriv..tu zacali vcera svitit nemci i vanocni trhy..toje na me brzo..

hele leno..teda to sbasti bara teda adventaku..te to stoji co..ale je to sunt ta cokolada..obyc mlecna..vetsinou roztopeny velikonoce..jakmy rikame...-)) ja prave taky uvazuju o necem..ale asi plenenou mlekem..pak maji ty drazsi..kinder a jeste drazsi s hrackama vevnitr..to vubec nehrozi u nas.. tak koupim jen te plneny mlekem..naplni..a bude..a jen proto..jestli se bude hrnout,ze to chce  :-)) a uz to vidim..pak bude rvat,ze jeste..neeee..delam si srandu..kukajda je hodna..

darky mam taky..pro rodice uz...s muzem si nic nekoupime..na blbosti nemame a nadelime sineco do baraku..asi  bedynku co chytne vsechny kanaly..halvne detske :-) a pro kukacku mam na 100let :-) takze jen drobnosti a pro synovce..jinak nenadeluju nikomu... :-D

gejby...tak to je jirik dobrej..jak super rozumi a pozava..pane jo..je dobrej v tomto..

jinak vsak ty uz ma taky pro klukynakoupene..ne? tech odkazu..sji jak ja :-))

915 laskonka laskonka | 24. listopadu 2009 v 12:29

jeste jsem se chtela zeptat..irenko s bety...ty mas odkaz na zatezove vesty pro autiky? ja nasla jen jednu firmu a ta nema cenik..napsala jsem jim..ale treba mas jinou...tak mi napis,prosim.... chtela bych ji pouzivat u stolecku pri uceni s malou...na soustredeni.

916 laskonka laskonka | 24. listopadu 2009 v 16:41

takjsem zvedava co vy nato?

dneska prislo ze skolky.lsitecek..ze maji vedle ve tride 2x praseci chripku a nestovice,...

mam radost..ach jo..asi nas nemine..tak drzte palce at nas neskoli..ale at ji vylezime popripade :-()

917 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 17:51

Laskonko,dávám odkazy na dárky,ale sama nic nemám koupeného.Jen slabikář a nějakou knížku pro Honzu,ale Jířovi nevím?????????? :-(

918 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 24. listopadu 2009 v 18:15

Laskonko
Tak to je síla.Prasečí chřipka a neštovice ??? Chudáčkové dětičky !!!! Tak moc a moc držím palečky,ať jste O.K.!!!!!

To máte super,to plynové topení a skvělé sousedy !!!! My topíme dřevem,tak je to na nás,kdo hodí do kotle polínko !!!Bez nás je to krutá zima ! :-)

A k těm advenťákům....
V Lidlu stojí jeden 19 kč.Kupuju samozřejmě ty nejlevnější - jsou tam i dražší od Milky ,ale na to Barunčino smlsnutí ty obyčejné stačí...A jiné mlsky jí teď nekupuji.Dneska měla poslední,byl Verunčin a vysomrovala ho od ní s tím,že jí první pustí na PC  :-)  :-)  :-) .

Všechny moc pozdravuji.Leni

919 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 25. listopadu 2009 v 3:02

posudková rozhodla, že někoho uznájí i v I.st. musíš mít téměř smrt na jazyku. A když to vezmeš, že by to byl dospělej a potřeboval si skutečně péči "koupit" co si koupí za 800?
O maminkách dětí v I. st. nemluvím, kdyby pečovala celodenně, tak jiný příjem nemá. Je to strašný.

920 Alena Alena | 25. listopadu 2009 v 6:59

Já jsem taky ten svůj příspěvek nepsala jako obhajobu státu, Evi. Těch 800,- je hanebných. Jen jsem chtěla pro úplnost informací připodotknout něco ke zdravotnímu a důchodovému pojištění, kdyby nás četl někdo, koho se to zrovna týká.
Jinak paní ze sociálky nám na přednášce říkala, že  když nejsme spokojeni s přiznaným stupněm, lepší než odvolání, které dlouho trvá, je nová žádost. Žádat prý se může opakovaně a neomezeně.

921 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 25. listopadu 2009 v 7:27

[920]: Žádat se může znovu, ale když vyjde odvolání vyplatí vyšší příspěvek od data podání žádosti. Když se podá nová žádost běží zase od data podání. My jsme čekali na posouzení půl roku, podala jsem odvolání a nejspíš budu čekat zase půl roku. Když mi uznají body, proti kterým jsem se odvolávala musí ten půl rok + dobu posuzování doplatit. Když odvolání zamítnou, budu se chytat za hlavu, že jsem nepodala žádost novou...Já ani nečekám, že by mi PnP zvýšili. Odvolala jsem se hlavně z principu, protože nám neuznali body, které Jára nesplní ani náhodou. Tj. sociální vztahy a komunikace. Bylo jich tedy víc, ale konkrétně tady jsem viděla rudě!

Járu odvezl do školy tatínek. Začínám mit podezření, že ty jeho nevolnosti budou nervového původu. On je druhý den už zdravý, nechápu to.

922 Irena s Betty /DA, 13 let/ Irena s Betty /DA, 13 let/ | E-mail | 25. listopadu 2009 v 8:03

laskonsko, jsem sice sklerotik, ale zátěžovou vestu jsme nikdy nepoužívvali a tudíž o nich nic nevím.
Ad české zdravotnictví, pokud sleduješ zdejší  zmatky kolem očkování proti prasečí chřipce, tak doufám už nejsi tak přesvědčená, jaké zázraky tu na nás čekají.
Přeji ať se vám ta školková epidemie vyhne.

923 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 25. listopadu 2009 v 10:01

Já se picnu zase spam,to je den blbec.
Psala jsem Čálale a nelze odeslat.
Peníze pnp stále nic.Prooooč?
A ještě na mě něco leze doufám,že to není ta potvora chřipka. :-(

925 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 25. listopadu 2009 v 16:31

Kopíruju sem informace o sbírce, kterou jsem právě vložila na stránky. K Diny na blog občas nakouknu a sleduju jak se jim daří. Obdivuju jí, jak se pere s osudem , jak postižení Klárky statečně zvládá. Takováhle tragédie je opravdu hrozná a nepravedlivá:-(

Dneska jsem se dočetla na www.postizenedeti.cz , že Diny, mamince 4 dětí,  zemřel včera při (nezaviněné) autonehodě manžel. Diny to bude mít těžké, jedno z dětí, Klárka, trpí SMA  a další dvě děti jsou malé, v předškolním věku. Sbírka by jí mohla alespoň na čas zbavit se finančních starostí. Prosím, přidejte se,  i po malých částkách  můžeme dát dohromady dost peněz.

Číslo účtu Zrnka pro Diny a její děti. Jedná se o transparentní účet, kliknutím na něj se zobrazí výpis:
3789354028/5500

Více se o sbírce ,o Diny a její rodině dočtete na níže uvedených odkazech:

http://www.postizenedeti.cz/content/diny-klarka

Článek na Baby-cafe: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=111179#co...

Blog Diny s Klárkou: http://www.klarcinblog.cz/

http://www.postizenedeti.cz/content/51-klarka-sma-spinalni-muskularni-at...

http://www.zrnka.cz/

926 Alena Alena | 25. listopadu 2009 v 18:46

Moc smutné :-(

927 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 26. listopadu 2009 v 2:37

Mariko, to je tak strašný. Zas mám na co myslet, než usnu. Já bych tak ráda v něco věřila, v nějakou sparvedlnost, ale tohle mi hlava nebere, neumím si to vysvětlit.  :-(

928 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 26. listopadu 2009 v 5:42

Stále na to myslím je to hrozné :-(  :-(  ??? .

929 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 26. listopadu 2009 v 8:15

Moni
Moc děkuji za odkaz na Klárčin blog a číslo účtu.....

Jsem si tam početla a moc pobrečela  :-(  :-( .

Je to  smutné!!!!Myslím na ně a já 100% alespoň nějakou částkou pomůžu,i když taková ztráta se ničím nedá nahradit !!!  :-(  :-(
Neštěstí !!!!!

930 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 26. listopadu 2009 v 9:13

Je to hrozně smutný...Jako by nestačilo, že rodina zápasí s nemocí Klárky. Koukala jsem na účet a od včerejška přibylo 90 tis. Tak alespoň ze začátku nemusejí shánět peníze...Určitě se ještě vybere víc...

931 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 26. listopadu 2009 v 9:18

Járovi přestěhovali třídu, stěhovali se do menší. Na škole otevřeli střední stupeň pro děti ze speciálky, ale bohužel nemají prostory, tak dělají kompromisy. Járova bývalá třída byla větší, tak šli tam. Budou tam mít kuchyň a budou se učit vařit. Do budoucna je to super, ale teď doufám, že můj hyperaktivec nezbourá třídu. Mají tam sice hrací koutek, ale o moc menší. Jinak třída vypadá na první pohled naprosto stejně, jen v malém měřítku. Jára změnu zvládnul dobře,bez nějaké přípravy (já to vůbec netušila), ale já byla rádno překvapená kam jde. On mi lumpík samozřejmě nic neřekl:-)

932 Mája+Jeník VFA Mája+Jeník VFA | E-mail | 26. listopadu 2009 v 12:57

ahoj, mrkněte na vlákno srazíku, dala jsem tam nové info...

933 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 26. listopadu 2009 v 13:01

Tak včera v noci jsem psala příspěvek a teď koukám, že tu neni. Tedy mě to tak blbne ta Carllita. Pokaždý musim psát svoje jméno do záhlaví-od tý doby co tam dali ty hlavy tak to tak mám.
Blbě se to posouvá, svůj příspěvek musím kopírovat jinak se nezobrazí tak znova vytisknout......já bych kolikrát něco psala, ale když si vzopomenu kolik musim trávit nad tim času, abych to sem dostala, tak se na to rači vykašlu. Mrzí mě, že nám to tak pomrvili. :-(

Já včera psala o tý rodině jak dala Marika odkaz. Byla jsem z toho špatná, před spaním jsem měla o čem přemýšlet. Četla jsem blog, ta pani moc hezky píše i když je to moc smutný a brečela jsem u toho.
V tomto stavu jsem se pokusila převést alespoň symbolickou částku na účet pro Klárku, přes internet. Ještě nikdy se mi to nepodařilo, až teď. Jsem ráda, myslím, že nejde ani o výši částky. Ale maminka těch dětí uvidí, že lidi jsou s ní a ti co jen trochu můžou, tak pomůžou.
Proč Pán bůh vezme čtyřem dětem tátu a ještě jim nadělí holčičku tak nemocnou. Je mi to moc líto. :-(

934 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 27. listopadu 2009 v 1:50

Děcka,tak koukám, že to asi neblbne jen mně. Nikdo nepíše :-((

935 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 27. listopadu 2009 v 8:17

Hezký den !!!!

Evičko
Na mě to včera moc zapůsobilo a ještě pořád je mi tak smutno,jak je život pro někoho někdy moc a moc těžký.....
Také se mi podařilo poslat penízky,tak je mi alespoň trošku lépe na duši.....

Moni
To je fajn,že Jára zvládnul změnu....Já také nevím,jestli by mi to Bári oznámila......Ona se má ve škole vždycky "DOBŘE" a "BYLA JSEM ŠIKOVNÁ",to mi říká každý den.....Podrobnosti řešíme s Lídou.Včera už začínali trénovat na vánoční besídku,tak má ve svém repertoáoru samé koledy a zpívala celé odpoledne  :-)  :-) .Tak už máme doma vánoční atmosféru  :-)  :-)

Včera mi psala Ája s Aluškou,moc se těším až přijedou a doufám,že se uvidíme a přijedeme za váma do Prahy na srazík !!!!!! Takže ať to klapne a všichni se uvidíme !! To je moje vánoční přání !!!! :-)  :-)

Přeji všem hezký den a opatrujte se !!!!!

936 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 27. listopadu 2009 v 9:08

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=654207
Nevíte jak je to u nás, jestli se bere při spáchání trestného činu ohled na autismus?
Na posledním semináři Autistiku byla trestná činnost uvedena v procentech, bohužel už číslo nevím, nebylo moc vysoké. Daleko víc autistů bylo obětí trestného činu. Napadlo mě už tehdy, jak je to u nás, jestli se bere autismus v potaz jako polehčující okolnost. Např. náš Jára je chorobně zatížený na klíče, tak si umím živě představit, jak si "vypůjčí klíče" třeba od cizího domu. Zdálo by se to jako vloupání, ale byla by to čistě věc jeho autistického "zájmu". Doufám, že se ke klíčům od banky nikdy nedostane:-)

Evo možná už to ostatním nenabíhá, je už tu přes 900 příspěvků. Já jsem si instalovala Mozillu Firefox a nabíhá mi to dobře. S Explorerem se nechytám ani náhodou. To vypisování jména atd. je příšerně otravné:-(

Leni, Jára je zase každý den ve škole hodný:-).Tím, že Jára nemá svého asistenta, nemám moc zpětnou vazbu. Má pedagogického as. ve třídě společně ještě s jedním chlapcem, o přestávkách má pak službu na chodbě nebo pomáhá jiným dětem (WC, jídlo...) takže nemám vůbec možnost s ním pravidelně mluvit:-( Pani učitelka se snaží podávat informace, ale stíhá jen věci kolem učení a to jen někdy...Taky mívá dozor, k tomu teď zaskakuje za nemocnou pani učitelku v družině. Důležité věci si povíme, ale na to ostatní bohužel není čas...

937 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 9:37

[936]: To je dost děsné, Mariko... Že autík může teoreticky vyfásnout 60 let za čin, který spáchal bez zlého úmyslu :-(. Snad zvítězí zdravý rozum a taky srdce těch, co budou případ posuzovat.
Jestli jsi viděla film Václav, tak jeho předobraz měl (má) údajně autistické rysy. Propuštěn byl až na prezidentskou milost po brutálním týrání od spoluvězňů. :-(

938 romča , niki DA 6let romča , niki DA 6let | 27. listopadu 2009 v 9:39

mariko, já myslím že pokud má člověk autismus a mentální retardaci, mělo by jít o jednání v nepříčetnosti, tedy osoba nebyla schopna si uvědomit že ohrožuje nebo porušuje zájem chráněný zákonem, takže by neměl být ani potrestán

939 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 27. listopadu 2009 v 10:06

Holky tak já nevím....
Pokud je zbaven způsobilosti k právním úkonům,tak by neměl být takový to nešťastník souzen a odsouzen....
Pokud né,tak asi ano,já nevím,jak je to jinak ošetřené a jaké jsou brány u souzení okolnosti.....Ale,jak píše Alenka,ať zvítězí zdravý rozum, i když víte,jak to je....Jestli my se dostaneme do situce,kdy nám někdo ublíží,těžko zkousneme,že za své jednání nezodpovídá...Víte jak to myslím!!!!!!
Je to těžké !

940 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 27. listopadu 2009 v 10:18

Film Václav jsem viděla, ale o autistických rysech "Václava"jsem neslyšela...
Bohužel srdce se v soudních síních nepočítá, jede se podle platných zákonů...Ale asi se to pojistí zbavení svéprávnosti, což se týká spíš lidí s MR. Škoda, že neznám právníka, ráda bych v tom měla jasno...

941 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 10:59

Myslím, že kde je dobrá vůle, i to "srdce" ve výkladu zákonů jistý prostor má. Nerozhoduje se mechanicky. Viz nedávný rozsudek v případě, kdy patnáctiletý kluk zavinil nehodu a způsobil poškození auta, přičemž ho řidič nechal samého zraněného v lese. I když soud následně zkonstatoval, že tento kluk poškození auta skutečně způsobil a je v tomto smyslu vinen, nemusí hradit majiteli škodu, protože by to bylo v rozporu s dobrými mravy. V případě aspíků či autíků by pak měl (mohl) soud zhodnotit i úmysly, které ke spáchání činu vedly.
Zbavení svéprávnosti věc skutečně asi jistí, jenže to je mince o dvou stranách... Není cestou pro ty, co doufají v aspoň částečně samostatný život svých dětí.

942 Civis Civis | 27. listopadu 2009 v 11:06

"Kdo pro duševní poruchu v době spáchání činu nemohl rozpoznat jeho nebezpečnost pro společnost nebo ovládat své jednání, není za tento čin trestně odpovědný" - viz § 12 trestního zákoníku ( trestně odpovědný je každý, kdo dovršil v době spáchání činu patnáctý rok svého věku).

943 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 27. listopadu 2009 v 11:09

O tom případu jsem slyšela v rádiu, ale už jsem nezachytila jak to dopadlo.
Co se týká svéprávnosti, určitě máš pravdu, já se o to zbavení svéprávnosti konkrétně nezajímala, jen co jsem pochytala tady v diskusi, taky doufám aspoň v částečnou samostatnost:-) Není ale na škodu vědět jak to chodí...

Upaluju pro Járu do školy, čeká nás logopedie. Tentokrát jsme vůbec neprocvičovali řeč, Jára odmítal všechno dělat:-( Pochválený nebudem...

944 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | 27. listopadu 2009 v 11:12

[942]: Civis díky, až přijedu tak si ten § najdu. Teď musím mazat...

945 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 11:17

Jo, tak to by se konkrétně v případě dětí s VFA nebo AS taky dalo vykládat všelijak... A ti ostatní se většinou do počítačů NASA nevloupávají.

946 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 27. listopadu 2009 v 11:17

Alenko
Přesně!Snažíme se děti naučit,co nejvíce samostatnosti,přitom je ochraňovat......
Jak nám přednášela Ing.Jelínková - můžeme naučit naše děti sociální dovednosti,ale nemůžeme je naučit sociální chování pochopit - oni se fakt narodí s úplnou "sociální slepotou".Neumí si spousta situací dát do souvislostí...U zdravých dětí je to tak přirozené!!!!!Vidím to na Verunce, o kolik je v tomto oproti Bári napřed....
Takže děti spoustu věcí naučíme,a oni se můžou dostat v životě do situací se kterými si vůbec nebudou vědět rady.....
A přesně tak - zbavení způsobilosti k samostatnosti nevede.....

Holky to je ale strašné téma !!!!!!!

947 Civis Civis | 27. listopadu 2009 v 11:51

Jen na doplnění - to, že je někdo zbavený způsobilosti k právním úkonům, neznamená , že by měl v trestním řízení automaticky tzv.vystaráno ( trestní řád např. hovoří o nutnosti ustanovení obhájce takovému člověku, oprávnění opatrovníka zajistit obhájce v takovém případě). V případě, že se prokáže  viz shora uvedené, že takový člověk nebyl schopen rozpoznat nebezpečnost svého chování - slovo dostávají odborníci z oboru psychiatrie.V rámci dozoru státní zástupce  v přípravném řízení takové stíhání zastaví ( §172 trestního řádu).
V případě, že by se věc dostala až k soudnímu jednání je soud při projednávání věci povinen zaměřit se také na objasnění příčin, které vedly k trestné činnosti nebo umožnily její spáchání (  pro Alenu).
Zároveň chci upozornit na určité nebezpečí uměleckého zpracování určitých témat v médiích ( např. filmy, seriály), kde odbornost není bohužel tím určujícím, co umělce (režiséra, scénáristu)zajímá. Co např. říkáme formě prezentace problematiky postižených dětí v seriálu "Ordinace...". Mně se zdá tento pohled velmi naivní a spíše věci ubližující.

948 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 12:23

Tak britské soudy asi k diagnóze a pohnutkám nepřihlédly, když "vinného" aspíka vydaly :-(. Snad jsou ty naše osvícenější.
Ordinaci nesleduju... Ovšem tento týden jsem třeba shlédla film Muž na měsíci. Ač v něm nebyla vyřčena jedna věta o AS, (ani se v souvislosti s tímto filmem o nějaké dg. vůbec nemluví), poznala jsem v hlavním hrdinovi aspíka jak vyšitého... A následně jsem četla o spekulacích, že předobraz hlavního hrdiny, komik Andy Kaufman, mohl tuto dg. opravdu mít.
Není umělecké dílo jako umělecké dílo :-)
Některé chtějí akorát ždímat prvoplánově city, což je chyba. I když co já vím...

949 zazinka a lubošek 08/2004 DA zazinka a lubošek 08/2004 DA | 27. listopadu 2009 v 12:31

Ahojky,tak jsme s Luboškem týden promarodili...čaj s medem už mi leze i ušima :-? ale hlavně,že už jsme z toho venku...teda já ještě nic moc,ale Lubošek už má roupy :-) ...koukám,že tady probíráte zase zajímavé věci...Lubošek rád jezdí autem už se mi stalo,že by klidně nastoupil k někomu jinému,doufám,že nebude chtít v budoucnu otvírat cizí auta... :-? ..jinak sy myslím,že autíci nemůžou být zotpovědní za své činy teda alespoň v to doufám...

950 zazinka a lubošek 08/2004 DA zazinka a lubošek 08/2004 DA | 27. listopadu 2009 v 12:34

[946]: Leni které téma kolem autismu není strašné...já mám pokaždé pak noční můry když tu probíráme nějaké takhle vážné věci... :-(

951 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 27. listopadu 2009 v 12:48

Aha! Mariko, dík za radu. Teď mi tatík ukázal, že Mozillu ikonu mám, ale neni aktivní. Neumím to spustit, až mi přijede Kristý tak to mamince spustí.:-)

952 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 13:15

Neblbněte, holky... Já jsem tu možná ze bubáka, ale týká se to čistě dětí (nebo dospělých) s AS... Vy ostatní můžete určitě klidně spát.

953 zazinka a lubošek 08/2004 DA zazinka a lubošek 08/2004 DA | 27. listopadu 2009 v 13:18

holky hloupej dotaz...chce to po mě přihlášení,aby se mi pořád nevymazávalo jméno,ale ať píšu co píšu nechce mě to uznat...nevíte co tam mám napsat? 8-O

954 laskonka a kukacka,da,3,4 roky laskonka a kukacka,da,3,4 roky | E-mail | 27. listopadu 2009 v 15:16

AHOJ :-)

jak se vsichni mate? ja jsem nastydla..rymumam a kaslu..ale jinak dobry..3 dny jsem chodila na 3 hodky doprace..tak aspon nejaka korunka-euro bude...

kukacka nebyla vcea ve skolce,protoze v noci blbla a nechtalo se ji spat..sice byla hodna v postylce..ale pak spala jak dudek..a v noci mela prujem..takjsem ji nedala do skolky..ale priste dam..ikdyz bude rvat u vstavani..my s tou skolkoumoc nedame..kdyz je porad nemocna..ono ji sice az tak nic neni..radi doma jako vzdy..ale do skolky to neni..a je to skoda..moc se ji tam libi..vopici :-)) jinak jako porad streda terapie pro autiky..chvalila ji .. konicky 2x tento tyden..a dneska se byla predvest jedne pani  na teacch..ale pani toho moc nevi..no jo..tak aspon hodinku tam kukino ukazovala co vsechno umi..a v pul jedenacte jsem ji dovezla do skolky s muzem..pak jsem si obehala dva doktory..tak mam stitnou zlazu spatnou..ultrazvuk dobry..ale krevni testy ne..takze hormony..coz je dobre..aspon se nebudu tak potit..a treba prestanu tloustnout,respektive zacnu hubnout :-)

jezisi,vam reknu historku..takjsem dala male mysku bileho jogurtu s nastrouhanym cesnekem jednim strouzkem..jestli to bude jist..tak jedla..skaredila se u toho..ale jedla..pri poslednich lzickach uz pobre<cela..no a pak to do sekundy vyhodila vsechno..choudatko moje...a pak uz ode mne nechtela ani cokoladu :-)) proc jsem ji to dala..na posileni imunity..no jo..jsem to prehnala..co..aspon ji to vydensifikovalo pusinku:-))

vcera jsem poprve konecne pracovala u stolu..v kuchyni..a opravdu skoaro hodinu vydrzela..krasa..malinko se vztekala,ze chce dolu..ale dobry..tak to budu delat kazdy den.. bud 2x 30 minut..nebo 1 hodku..a oo vikendu chi 2x 1hodinu nebo 3x 40 minut..je to moje predsevzeti..moc ji to da..vim to...

jinak to vypada,ze prijedu uz na tatkovi narozeniny do cech a zustanu az do 1-2-ho..tak kod byjste me chtel navstivit v cechach ,takjste vitani..moc :-)) kdyz ja nemuzu na srazik..coz me teda desne mrzi..

nojinak snad nic moc noveho od nas..

tak piste prateleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....

955 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 27. listopadu 2009 v 16:57

Ha ha, do počítačů NASA nevloupávají....
no nejsou to zlatíčka?  :-P

956 laskonka kukacka laskonka kukacka | 27. listopadu 2009 v 17:55

ja se tak dva tydny minimum divam a KDO JE KDO  rubrika neni k dohledani..ajk to? vim,ze uz predtim sjem si vsimla pred mesici,ze zmizla..pak tusim se opet objevila..

calalo,alenko..vite o tom neco? nebo jsem slepa..a to je taky mozny :-)

957 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 18:00

No vidíš, Evi, místo toho, aby svět ocenil, že 99,9999... % autistů se do počítačů NASA nevloupává (i když někteří by to třeba i uměli), popotahuje toho jednoho, kterému se to povedlo...

958 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 18:02

Rubrika Kdo je kdo bude asi někde v archívu, laskonko... I když viditelná by jistě měla být. To je určitě zase těmi "vylepšeními". Zkusím napsat čalale.

959 Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) Gejby(Jiřík,12 a 8 měs.,autista,epi.,střed.těžká MR) | E-mail | 27. listopadu 2009 v 18:53

KDO JE KDO? jE ZE ZAČÁTKU DISKUZE U TECHNICKÝCH POZNÁMEK.

960 Eliška Eliška | 27. listopadu 2009 v 19:01

Ahoj všem, laskonko dostala jsi můj email? Dneska mi pan malíř říkal,že si koupil plátno a kukajdinu fotku nechal zvětšit!
Právě jsem slavnostně dokončila klukům dort k osumnáctinám  :-) Trvalo mi to dva dny, protože je to jejich oblíbený(včetně tatíka)  :D je to punčák váží asi 5kg! ale všichni - nejen Mikutka - ho baštěj polívkovou lžící   O_O dneska jsme ho dokonce (poprvé) zdobili i s tatíkem  :-P
ještě do toho při mém štěstí se provádí 2xročně bonitace (že může mít pes papírový štěnata)hádejte, kdy se to koná v čechách - správně zíííítra  ??? ale nevadí budeme oslavovat dvojí plnoletost a doufám, že i "dospělost" naší čubinky (španělský mastin)- zvládnem všechno  :D
Ještě nevím, jak všechno s oslavou zítra dopadne,mám špatné tušení, že nebude pro mě bez slzičky  :-(  ale šampíko mám koupené :-D - podrobnosti napíšu, až zase budu sama - zachvíli přijde tatík, tak se mu musím věnovat  ???
Mějte se krásně a hodně zdraví vám i vašim dětem
:D   papa Eliška

961 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 19:11

Vlká gratulace oběma tvým klukům, Eliško! Užijte si oslavu!!!

962 Eliška Eliška | 27. listopadu 2009 v 19:23

Alenko děkuju  :-D ale zrovna brečím, protože jsem se dívala na zprávu v televizi o britském AS - zločinci  ???

963 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 19:31

Já už jsem asi obrněná, Eliško :-(. Ale hlava mi to taky od rána nebere. Stejně jako myswlím na osud toho autíka ztraceného nedávno v Newyorském metru.  Víš, co je paradox? Že tohoto hocha "spravedlnosti" vydávají zrovna Britové, kteří se na semináři Autistiku kasali, že se jim podařilo prosadit zákon na ochranu osob s autismem...
No nic, člověk může jedině doufat... :-(

964 Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) Marika (Jára 7,5, atyp. autismus) | E-mail | Web | 27. listopadu 2009 v 19:53

Eliško, klukům přeju všechno nejlepší k narozeninám!  Jak je velký 5 kg dort, neumím si to vůbec představit :-) Tak ať to všechno zítra zvládnete ve vší spokojenosti

[947]: Civis díky za vysvětlení, já si myslela, že zbavením svéprávnosti je to v takovém případě celkem OK:-(
Na televizi koukám minimálně, na seriály vůbec, mám na ně alergii:-) Takže nevím co myslíš, ale seriály jsou hrozné bláboly, tak se ani nedivím, že blábolí o postižených dětech...

[963]: Já taky nechápu, že ho Britové chtějí vydat. A to přesto, že vědí o AS...
Jinak ten zákon (tady o něm píše Dewey http://www.postizenedeti.cz/content/zakon-o-autismu-v-britanii) je zatím takový nekonkrétní.

Laskonko, jogurt s česnekem, to bych taky blinkala  :-!  Tedy, hodinu pracovat u stolečku! Zelenám závistí  ;-) Kukačka je šikulka!

965 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 27. listopadu 2009 v 20:51

Eliško - užíjte si oslavu. Dej pozor na bublinky, jsou to sviňky...lezou do hlavičky :-)). Ne, vážně, užívej :-). Budou vzpomínky, viď?

My byli dnes ve vedlejší vesnici na Mikulášské besídce. Měli tam i zpívání koled. Bylo to moc fajn, měli to sice venku, ale byli jsme podle toho ustrojení a Marek byl čerty uplně fascinován. Jen se trochu bál toho rámusu. Ale usnul v pohodě, tak snad bez následků. U Mikuláše se mu zase líbil ten bílý plášť, mu ho nadzvedával a koukal na nohy :-D. Dám do alba fotku.
Mějte krásný víkend .

966 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 27. listopadu 2009 v 22:05

Ježkovy Alčo,
ono se to fakt stalo? Já to nikde neslyšela, to jsem zas zaspala....tak opravdu chtějí aspíka soudit? To mě teda naštvalo! Třeba do NASA chtěl a nevzali ho....a co má jako chudák sám doma, se svým nadprůměrným IQ dělat?

Eliško !!! A je t tady. Tak vy jste plnoletí?
Přejeme dvojčátkům :-P všechno nejlepší!
Vyfoť pětikilový dort, prosím!  :-D

967 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 22:07

[964]: To by mne zajímalo, jak chtějí Britové porušování tohoto zákona sankcionovat. Snad aby začali u těch soudců, co vydali aspíka do USA... Celkově mi to příjde spíš jako nějaká deklarace než jako zákon. Ale co já vím o britském právním řádu...

968 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 22:13

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=654207
Je to tady, Evi. Může dostat až 60 let...

969 Alena Alena | 27. listopadu 2009 v 22:48

[967]: Čímž nechci vůbec britský zákon shazovat, je skvělé, že se jim podařilo na problém takto upozornit. Bohužel si neumím moc představit, že by něco podobného prošlo u nás. Hned by se ozvali ostatní postižení... No já bych ho přála všem.

970 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 28. listopadu 2009 v 3:11

Tak teď to čtu tatíkovi, ten to vidí jasně. Aspergerovi by měli předat nějaký ocenění, že upozornil, jak špatně jsou počítače NASA chráněný, když se jim tam nabourá kdejakej aspík.
60 let by měli dostat ti, co jsou v NASA pohádkově placený za to, že PC systém ochrání.
Jenže pak jsme se zarazili, kdo by šel vlastně bručet...kdo asi dělá IT specialistu v NASA. Zase aspíci.  :-(

971 zazinka a lubošek 08/2004 DA zazinka a lubošek 08/2004 DA | 28. listopadu 2009 v 9:00

[960]: Eliško oběma klukům všechno nejlepší k narozeninám...punčák závidím taky ho mám ráda tak si to užijte a ať to vše zvládnete... :-D

[965]: Dančo já ti závidím mikulášskou taky bych chtěla aby Lubošek čerty alespoň viděl....domů je zvát nechci aby neměl trauma,ale on čerta ještě nikdy neviděl... :-(

972 kukacka a laskonka,detsky autismu,3,4 roky kukacka a laskonka,detsky autismu,3,4 roky | E-mail | 28. listopadu 2009 v 9:12

ahojky

tak predem:

VSECHNO NEJLEPSI KLUKUM OD ELISKY K 18-tym narozeninam.. jak marianovi tak mikutkovi- a uplne to vidim,jakjednim okem places a druhym se smejes..ale zase mikutka je moc citlivi klucik,zari z neho na fotkach dobro a teplo..je to milej kluk..a a klukem zustane..ja si rikam u kukacky..no tak aspon nebude mit v te hlavince existencni starosti, hadat se s manzelem, apodobne veci.. jako utechu,vis..ale az ji bude 18..tak budu eli taky ronit... takze posilam pusuuuuuuuuuuuu a pohlazeni mikutkovi a prosim at se foti v takto velky den:-)) a puncak chci recept a fotkuuuuu..ty jo 5kg..parada..

elis,pan malir je skvelej..rekni mu,ze ji vlasky muze udelat podle sveho..nemusi je mit jak na fotce :-)) ale je to fuk..poslu ti dneska email,moc moc me potesil..

jeste tip pro deti..stale slysim samou chvalu na zatezove vesty- na soustredeni u prace u stolecku..deti jsou pak klidnejsi- autisticke..tolik se nevrti nemaji tendenci odchazet stale.. v americe to pouzivaji ve vsech terapeutickych centrech..a pakjeste jsou zatezove prikryvky pro nespavce... jak vesty tak prikryvky se delaji podle kg a cm autika.. ja jsem si jiz objednala vestu pro kukajdu..fakt na ni verim..mamkontakt na jednu milou osubku v americe a ta to strasne chvali a prave ze tam to vsude maji..takjsem ji objednala..je to ovsem pomerne drahe..1990 kc a ta prikryvka jeste vic... tu jsem neobjednala..tak tu je odkaz,jestli nekdo chce mrknout..

http://www.rehas.cz/zatezove-pomucky.html

cenik zasilaji emailem,zatezove vesty nemaji jeste fotografie...

973 laskonka a kukacka,da,34,roky laskonka a kukacka,da,34,roky | E-mail | 28. listopadu 2009 v 9:21

zazinkooooo,jakjeee..

jste marodili? ja jsem ted nakrapla..zase..tece mi z nosu..kukajda taky krape malinko..ale to snad vylezi..teda prorochna dneska doma a zitra :-) vopicka..

co darky pro luboska..koupene?
ja vcera na vanocnim trhu koupila housenku z sesti dilku..ale jako ze vyrizle dilky se davaji k sobe..ne puzzle..ale jako dej..teda posloupnost.,..krasne barevna..prave drevo tluste.. nahoda.. tak budu kukyno ucit souvislost..ona se totiz neridi obrazkama ale tvarem,formou,ze :-))

vcera jsem ji teda nacapala ,ze prinesla velky osvezovac platicky z koupelky a videla nahore na kuchynske lince dalsi,respektive o nem vedela,vydava zvuk pri rozstriku,tak pelasila z koupelny k tmu v kuchyni..takze porovnavala..ze je to stejny..tak to je dobre..snad jsme na dobre ceste...
no rozhodne co jsem kouila vsechno za pomucky..ak snad se chytne jako dposud a bude  nakracovat s vzprimenou hlavou :-))

moc se mi libi v nomilandu fotky emoci,potravin,predmetu..chystam se je koupit..a ze bych cvicila porozumeni na tom? uvidime..musim si to promyslet..

tento tyden jakjsem byla v praci musel hlidat muz malou 2x 3 hodky..musel ji dat najist,prevleci,prebalit..vsechno zvladl na jednicku i venku s ni byl..to je dobre..ale rikal,ze druhy den nebyla tak hodna jak prvni,ze mel nervy z " pizukani"..tak jsem mu rikala..jak to? vzdyt je to jak dovolena nic nedelat doma..ne jak skoro vzdy rika..tak prej ,ze ne :-)) no jo..musi hlidat castejc

moni ,vypada to,ze pojedu do dobrise 19-ho..ze bych se na chvilku u vas stavila? no radsi mailikem,jo :-))

974 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 28. listopadu 2009 v 9:50

[971]: zazinko - a ve školce nebudou mít mikulášskou besídku? Třeba u nás ji mít budou, dělá si to sama školka, tak máme jistotu, že čertíci budou klidní. U nás na vesnici je to fajn, že tam vždy parta udělá tlupu čertů s andělem a mikulášem a obchází všechny děti. Vždy se nás zeptaali, jestli chceme, aby šli za márou. Tak měli nakázané, že nesmí dělat rámus, že jen aby je viděl a osahal...on nechápe princip, proč tu jsou. Ale on je fakt fascinovaný i maskama na karnevale....ho to zajímá, co je pod tím schovaného :-D. jen nesmí udělat rámus...toho se bojí. Letos budeme na mikuláše asi pryč z domu, tak jen ve školce, ale stačí.

Já tu průběžně pročítám,jak , holky, píšete o tom aspíkovi a nasa....je to smutné :-(....Ano, Evi, proč nezavřít ty..co dopustili, aby se do jejich "dokonalého" systému někdo naboural....

975 zazinka a lubošek 08/2004 DA zazinka a lubošek 08/2004 DA | 28. listopadu 2009 v 10:03

[973]: Laskonko já ještě pořád smrkám,ale už to jde v pondělí už musíme do školky už bych s ním doma nevydržela....mám pro něj nějaké vkládačky a dřevěné pexeso...taky nový podsedák do auta s patem a matem a ještě nějaké blbosti s ostatními členy rodiny je to horší korunek je málo tak budou skromné vánoce...Lubošek má stejně nejradši světýlka zítra už mu nazdobím okna ať má radost... :-D

[974]: Dančo ve školce budou mít vánoční besídku budou zpívat písničky co se naučili...mikulášskou nemají a teď už ani u Luboše v práci....tak má smůlu snad něco vymyslíme příští rok... :-?

976 Mája+ Jeník (5,5 let, atyp. aut.) Mája+ Jeník (5,5 let, atyp. aut.) | 28. listopadu 2009 v 11:02

Ahoj,
protože jsem tu chvíli nebyla, ráda bych všem listopadovým oslavencům dodatečně popřála vše nej nej nej (Vláďa, Lenička, Mikutka, Valerijko..)

Zdeňku si borec, jak zvládl ten dort!

Nemám moc dočteno,ale něco přece :-)

Laskonko, Kukajda fakt jede! Jenda by takovou dobu u stolečku nezvládl, to teda ne a to je považovaný za trpělivé dítě :-)

Eliško, já se na punčák chystám před Vánocema, v Apetitu je recept a envypadá to moc složitě..akorát budu muset sehnat ty ingredience (aroma hlavně)

Jelikož je takové počasí jaké je, stále chodíme s Jendou na hipoterapii, to znamená na procházky venku..chodí se půl hodiny a v druhé části vycházky se cvičí..Jenda to zvládá dobře, nebojí se i se začal zaklánět a zády si lehat, což vyžaduje už trochu odvahy a blancu :-)
Prý budeme chodit dokud nebude mráz a nebude chumelit.
Nosíme tam pokaždé tvrdé pečivo a horší jablíčka a s Jendou vždy Lucinku odměňujeme po vyjížďce:-)

Včera u nás ve školce byla návštěva z Aply, požádala jsem naši Dr. aby poradila učitelkám jak pracovat s Jendou..učitelky to uvítaly čehož si fakt vážím..
takže mám zase o víkendu prácičku :-)

Domluvily jsme se pro začátek, že Jenda se naučí vybírat činnost v čase kdy je "volná zábava", což je hlavně ráno než se sejdou všechny děti a pak kolem oběda tuším.
Je rpavda, že Jenda dobře spolurpacuje u řízené činnosti,ale po ránu často rozhází víc hraček najednou,ale vlastně s ničím si moc nehraje. Což je asi klasika u autíků..
Já tedy vyfotila místa v herně kde Jenda nejvíc pobývá (kuchynka, šuplík s legem, krabice s kostkama, žíněnka na odpočinek, klavír atd.), ted je o víkendu vytisknu a zalaminuju a učitelky mu budou ve speciální komunikační knížce určenou jen pro školku nabízet at si vybere co che dělat.
To znamená, sestaví větný proužek jak je zvyklý z domova.
Pro začátek. Až si zvykne, že aktivně používá piktogramy ve školce stejně jako doma, přibudou další věci.
Zatím měl jen výbe s proužkem u odměn a pak u dveří denní režim.

Jinak, v Poděbradech jsme si to s kamarádkou moc užily, počasí bylo ja kna objednávku, procedury byly taly fajn ( až na čoko zábal  :-! ) u toho se mi udělalo špatně, protože pod čokoládu dávají solný peeling a ten zápach byl pro mě vražedný..to samé když na mě paní vytáhla jednorázová papírová tanga aby jsme si vlastní prádlo neušpinily  :-P ještě že tam nebylo zrcadlo :-D

Jediný puntík byl sms atak ex,ale co..jinak se to povedlo do puntíku,klidně bych z toho udělala každoroční tradici :-)
V pátek jsme v místní hospůdce strávily večer s místníma co hrajou na kytaru a já si tak po x letech zazpívala brontíky a jiné :-)

Jo, Jenda měl ted blbé období co se týče záchodu..asi 14 dní nesmyslně zadržoval kakání tak, že jsem ho  musela mnohokrát za den převlékat..to se mu od doby kdy přestal mít pleny nestalo a že už to jsou 3 roky..
Jak to začalo tak to i skončilo a já věřím že už se to neobjeví..
Pak i v osobním životě jsem dostala ťafku,tak nějak nebyla chuť přispívat..
to asi tak na vysvětlenou :-)

Gejby, jo jo, vymýšlení dárkl, to je každoroční stres i pro mě. Ovšem ne pro kluky ale pro dospělé..
Já mám pro Jendu lego svítilnu (čelenku kde je na čele připěvněn lego panáček co svítí), potom lego 8959, dostane puzzle mašinka Tomáš a postavičku Barney co hraje :-)

977 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 28. listopadu 2009 v 11:19

Majo - papírová tanga mě dostala :-D. Super relax. Moc se mi líbí ta myšlenka s výberem, jak si bude Jenda hrát. TAké jsem minulý týden dala asistentce foťák a fotila hračky, se kterými se M. hraje, vložila jsem jim to do komunikační knihy, co tam mají a budou si o tom povídat a také vybírat. Vlastně nám o tomto povídali i na přednášce, že? Já ještě chci M.udělat v pokojíčku ty fotky na šuplíčky a skřínky, aby měl přehled, kde co je...ještě jsem  se , ostuda , k tomu nedokopala. mějte se krásně :-). Super, jak J. zvládá hypoterapii. Mě se tohrozně líbí, i jak píše Laskonka. Ale marek se na nich necítí dobře a bál se, nespolupracoval...tak jen tiše závidím. Ale moc moc přeju :-), samozřejmě :-)

978 Mája+Jeník Mája+Jeník | 28. listopadu 2009 v 11:41

[977]: no Jenda už je na koních vždy netrpělivý, stojí nedočkavě na rampě aby už šup šup skočil na koně:-)
myslím, že se nebojí i proto že to jou ti nižší hucul koně..

Na výtvarce ho to taky baví, ted dělají svíčky z včelího vosku a čekáme na vypálení dinosaura co jsme dělali v říjnu:-)

Mariko, Ivo, víte čí synek tam s námi chodí? pamatujete si na přenášku Hildy de C. jak tam byla maminka co jednala s ministerstvem a tuším i s ombudsmanem?

A ještě do třetice tam je s námi dospělá slečna, která nám tam dělá pokaždé atmosféru s cd jejích oblíbených interpretů :-) ted je to zrovna P. Habera za mlada, nedávno to byl nějaký ruský fešák :-D

Pro Jendu tu zítra po návratu bude čekat překvapení a to nový pokojíček. Zítra se švagrem namontujeme vyvýšenou postel po synovci (stejnou má i Kája), a trochu tím pádem uděláme škatulata s nábytkem :-)
Těším se na to, že bud emít pod novou postelí bunkr se závěsem..a já mám radost že se tam schovají krabice s hračkama a bude víc místa ve zbytku pokoje.
No a na jaře mu přibude už praocvní školní stů, truhlář už vzal míru. Konečně budeme mít důstojné místo na práci, zatím jsme to dělali převážně u jídelního stolu. Připoměla jsem si to na tom kurzu od Aply, kde zdůraznovaly rozdělení bytu do zón, pokud to samozřejmě podmínky dovolují..

Dančo, takže až budeš zase u nás, budeš muset k Jendovi po žebříku :-D

979 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 28. listopadu 2009 v 14:27

majo - na dinosaura se těším. Dělali jste to z hlíny? musíš nám to pak poslat do fotoalba. Já s M. chodila vloni v lázních na keramiku.....jediný výsledek, že jsme byli jak prasata špinaví a M. pořád něco házel po zemi.... Tak to se těším na Jendovu postel...budu blíže nebíčku :-). Ale to pak si budu muset dát jen jednu sklenku Bohemky....abych v noci nespadla...nebo tam vůbec vylezla ..... ???  :D

980 laskonka a kukacka,3,4 roky,da laskonka a kukacka,3,4 roky,da | 28. listopadu 2009 v 14:32

no ajakje jinak dancooooo,pis...pis..co mara doma..a co vanoce..darky jsou? a peces..pis..nechces po 14 -tem k nam do krkonos zase.trebas... :-)

981 laskonka a kukacka,da,3,4roky laskonka a kukacka,da,3,4roky | 28. listopadu 2009 v 14:38

zaziku..vsak o tom to je..ja stejne vanoce beru jako pro deti..darecky..ne pro nas..ostatnim,hlavne ze na sebe myslime a setkame se a uzije vanocniho volna..svatecne ..jinakna darky nejsme..ja teda kupuju jsne vsem..ale neni to podstata pro nas..je ta atmosfera a ze mame byt spolu..a myslet na ty,co s nami uz nemohou byt.babicka,deda..strycove..a tak dal..kamaradi,co zemreli..ja davam i svicku smamkou na okno..ze na ne myslime o stedrym dnu..a na stul jedno prostreni pro ty,co s nami nemuzou bgyt..a supinky musim mit pod ubrusem..jinak nevecerim:-)) pro penizky.. to kdysi tatka nechal souseda kuchat kapra u neho v garazi..se slavou nam je dones..dva macky..tatka ryby ra..a my s mamkou toro moro,kde jsou supinyyyyyy???????? tak jsme ho nahnali zpatky at nejakou vyskrabe v garazi z ponku-stolu..tak prinesl asi 3,ale spokojeny jsme byli vsici :-))))))))))))))))))))))))))))))
ja se tesim,aze budeme prskat..zkuste to holky..venku,kdyz je tma..kuakcka to miluje..radovala se vloni moooooooc...takze tak zazinko..takze nemysli,ono to je vsude podobne..u nas semysli halvne jen na kukacku,ja ,muz,mamka,tatka.. je to nase vsecko :-) puchejr jeden rozmazlovanej :-)

982 Mája+Jeník Mája+Jeník | 28. listopadu 2009 v 14:40

[979]: Dančo bacha, vypadá to že u mě vždycky jen chlastáme  :-P  :-D

jj, dinosaurus je z keramické hlíny. ještě jsme dělali hlavu kočičky..

co ho bavilo, bylo lepení suchách těstovin do obrysu auta..to je taky šikovná věc. Chtěla bych to zavést i doma, myslím, že by to bavilo i Káju

983 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 28. listopadu 2009 v 17:12

Májo, to je fajn, že už jseš tady. :-P
O Danču se neboj, ta vyšplhá se svojí postavou k Jeníčkovi i po laně, když jí připravuješ takový nástrahy.. :-P

984 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 28. listopadu 2009 v 20:03

[980]: Laskonko - jestli bych po 14tém přijela, tak to záleží na počasí. Děsí mě jezdit na sněhu. Takže pokud bude počasí, můžeme se určitě domluvit. Ale jak bude sníh, tak , Laskonko, mě omluv, ale opravdu nejsem dobrá řidička na sněhu a Krkonoších to je asi ještě v zimě divočejší než u nás v podorlicku. TAk uvidíme, jak nám to počasí bude přát, ano? Vánoce? Dáreččky už mám. Marek dostane velké auto od Wader, je to tahač se skříní, přívesem, bude tam strkat panáčky :-). Dnes jsem zjistila, že stejné dostane od tatínka...tak jsme si nějak nerozuměli a koupil stejné...Jinak modelínu s vykrajovátky..to zase kvůli jemné motorice...bude makat, holomeček můj malý :-). Dále tu mozajku, co jsem vám tu psala, tu máme objednanou u logopedičky. A jak jinak musí mít i panenku :-), tak jsem sehnala krásnou malou se statkem a zvířátky od Simba. A ještě mám objednanou stavebnici Makra dráha. Také určitě vyberu nějakou knížku, jako každý rok. Tak asi vše...myslím že bohatě stačí. Jemu by stačila krabička s papírovými kapesníčky...miluje je vytahovat jeden za druhým...a ušetřila bych...v tesku stojí 18kč...:-).
A cukroví? už asi 14 dní si povídám, že musím nakoupit na perníčky....zatím o tomjen povídám...ale dobré. Mám recept, že jsou brzy měkké. Jinak cukroví peču po mikuláši a tak ještě zatím trouba zahálí :-). Musím vymysleta nějaké pro M., on nemá v jídelníčku bílou mouku, tak to zase bude možná pro slepičky... :-?
No, a co jinak Mára? Tak  nějak pořád stejné. Vůbec nepracuje jako Kukajda...ta prostě jede...mára má odpočinkové období...teda na mě docela dlouhé.....:-I . A pak to vybalí :-D, to bude vánoční dáreček....třeba začne jíst lžící, svlékat se, chodit venku za ruku....tý jo...bych čučela...:-). Mára je zlatíčko. Skoro pořád se jen směje...provokuje. Ve školce se mu moc líbí. V pátek byli na divadle. Nějaké představení Dlouhý , široký a bystrozraký...prý tam hodně zpívali...tak se mu to líbilo. Ale celých 50 min. tam nevydržel, tak s ním šla asistentka ven a čekali tam na ostatní děti. Asistentka je zlatá ženská :-).
Jinak pořád miluje své stíny...vidí se všude, když svítí sluníčko...nebo mu prostě stačí odraz v kachličkách, ve skle na skříni, v zrcadle...pak mám ale problém ho odpoutat , aby se třebajen soustředil na jídlo, čůrání nebojen uklízel hračky.
Dnes měl jet večer na noc k tatínkovi. Zabouchl před ním 3x za sebou dveře, čímž dal dost dobře najevo, že nechce...tak mi to přišlo líto. Bylo mi ex líto...tak jsme se domluvili, že tam k nim zítra dopoledne zajedeme a půjdeme třeba na hřiště, nebok dědovi do stodoly na traktory a uvidím, jestli tam bude chtít do večera být. Ono by asi chtělo, aby si ex udělal volno  a přijel pro něj po obědě a ne v šest večer, když už je unavený a chystáme se do sprchy a spinkat....tak uvidíme, jak to bude.

985 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 28. listopadu 2009 v 20:12

[982]: majo - berete si výrobky z keramiky domů? Bych se na ně ráda pak podívala...určitě sem dávej typy z keramiky...třeba i s márou bych to mohla dělat...jen kdybymi třeba těstovinky jen podával...nebo někam dával.... Nééééé, majo, přece u Tebe také pořád papáme, smějeme se, povídáme o strašně důležitých holčičích věcech.....:-) a u toho máme žízeň....to je naprosto v pořádku :-D

[983]: Evi - já už měla na jaře premiéru na vyvýšené posteli...u Káji...holt jsem tam během 3 denního pobytu prolezla všechny postýlky....bych si ustlala i ve vaně...kdyby na to přišlo :-D, Mě je u Maji prostě krásně :-). Kdo ji znáte, víte asi proč :-)

986 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 28. listopadu 2009 v 20:15

Laskonko - také miluju Vánoce pro to kouzlo pohody...to že se sejdeme :-). Na chvíli se prostě zastavíme :-). Já nijak drasticky neuklízím...jako žejsou vánoce...tak se musí vše uklidit. Na to kašlu. Já uklízímprůběžně celý rok...takže pak nešaškuju. Jen se chystám na okna. Vyzdobím si byt vánočními serepetičkami. Se chystám ještě dnes večer na adventní věneček. Letos chci zkusit z pedigu. Protože jsem si vždy dělala z přírodních větviček a to strašně na stole opadává. To mě baví si to vše nazdobit :-). A pak ta vůně pečícího se cukroví :-). A také miluju ty sváteční pohádky.Pyšnou princeznku, Tři oříšky pro popelku .-)

987 laskonka a kukacka,da,3,4 roky laskonka a kukacka,da,3,4 roky | E-mail | 28. listopadu 2009 v 22:05

takjsem teprve ted vykvartyrovala kukacku do postele.. spinkala od jedny do ctyr..takze proto radsi pozde.. muz prinesl z pudy stareho bytu jeste nejake veci co jsme tam meli..a tam byla ta hrazdicka pr miminka..co mela kukacka jako miminko..tak si s tim tak dlouho vydrzela hrat..v sede..prohlizela si to..a jakjsem zapla hudbu a svetylka..tak kor.. a jeste jsem ji dala svitici kvetinac zluty plastovy..ma to cudlik,muze vypinat zapinat.jezkovy oci..taky radosti..puvodne to mela byt dekorace..ale kukino to slohla a hotovo..:-) jinak uz i krasne kouka na krtecka..mam radost.. neni to teda nahoda..dokonce v knizce ,kde je krtecek, se divala na nej..zaujal ji proto.. to je dobre..

delaly jsme lotto..a svete div se.zacina ji to jit..prasivce..jsem stastnaaaaaaaaa...jsem necekala.. a bavi ji to..dela to i 5x za sebou..je rychlik..nekdy uplne dobre..nekdy 1 chyba nebo dve..nekdy to tam lepi nahodne.. ale cim dal vic ji to jde.. i sama si k tomu sedne..ale ujizdi ji to..tak se nekdy vzteka..

zitra nam drzte palce..chystame se s kukinem do parku..teda hala..na velke trampoliny..a prolezacky a skluzavyk a jezitka a ja nevim co.. a pak kolem pate na vanocni trh..at se projede na kolotocich...a svetylka uzije..my si dame svarak..:-)) a koupime si neco vanocniho k snedku.. snad nebude prset..jinak to nema cenu. uvidime..

danco..super..mas darky..parada.. a ty dve auta stejny..takjeden ho vratite ne? a co to je za auto? ta mosaika se mi taky moooooooc libi..delam si na ni zalusk :-)) jenze ja toho uz mam...setrila sjem si na to prispevek celorocni na kukacku..nejdriv to melo byt na cast more..ale nebyli jsem nevyslo to..tak to vrazim cely do ni..vsak to je taky jeji..teda moje..melo to byt na hlidani,kdyz musim nekam a atak..ani nevim,jestli bude i pristi rok..kdyz chodi mala do skolky..  noja ji jen nakoupila kupu naucnych hracek..toji balit nebudu..jen mozna dve z toho..a pak lego duplo s deskou..a toho dinosaura na dalkovy avladani bez kabel..to by ji mohlo bavit..alejestli to pochopi nevim..spis ne..bych rekla..takze tak..a tamty kvanta naucnych veci budu postupne podle potreby a umu vyndavat male...:-))

no jasne,..s ex..jak rikas na vecer to neni ono..mel tam prespat? nojo..co se da delat..a to je dobre,ze je tak hodny..i kukajda je hodna..ale tvrdohlava a umi i jecet..potvora..vcera a dneska mi sblajzla obed a vecere tak s chuti..jestli po tech vitaminech..je je..vcera mela kruti na porku s ryzi a dneska hovezi na mrkvi s bramborem..jeje..to to do ni padalo.. jinak se i konecne rozpila a uz ma zase tezky plinky..zachod stale nechape..neva..to prijde doufam,casem..

mamenovy zvyk..kukacka mi leze do vany.a pousti si vodu..a je v te vane oblecena samozrejme:-) hnusoba..

988 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 29. listopadu 2009 v 3:39

Laskonko, Májo, napsala jsem nám něco do mýho deníku, to nám před Vánocema udělá dobře  :-D
Pro Alču, Danču a ostatní huběňoury zatím nic nemám  :-(

989 Alena Alena | 29. listopadu 2009 v 10:30

Když se ten článeček vztáhne na nedokonalosti zevnějšku jako takové, je i pro mne, Evi! Díky! :-)

990 Mája+Jeník (VFA 5,5 let) Mája+Jeník (VFA 5,5 let) | 29. listopadu 2009 v 11:06

[988]: ok, Evi, to beru. Nejsem sice krásná,ale život (občas) stojí opravdu za to! :-)

Včera v podvečer za to určitě stál. Tentokrát i bez pomoci Alenky jsem se viděla s našima studentíkama na Vyšehradě a jako bonus dorazila i Salma :-)
bylo to prima jako vždy, jen krátké (jako vždy)!
Leni, zajdi za dopravcem at posílí spoje ve večerních hodinách :-D

991 Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) Leni&Barbi (10 let a 11 měs.,DA+EPI) | E-mail | 29. listopadu 2009 v 19:27

Všem hezký večer !!!!

Eliško
Tvý dospělým zlatíčkám přeji všechno nej nej nej k narozeninám !!!!!!!! Ať všechno klapne a hlavně vám všem pevné zdraví !!!! A 5 kg dortík prosím vyfoť a pošli,abychom si na něm alepoň "po síti" smlsli  :-)  :-) Moc vás podzravuji,mějte se hezky !!!!

Májo
Ty jsi takové zlatíčko !!!!!
Já jsem vždycky nervóza,když už se mi blíží k odjezdu,poslední autobus,kdyby mi ujel......a doma čekající závisláček Bári.....To bych jí nemohla udělat,abych nestihla  :-)  :-) .I když je jasné,že s takovou partičkou bych nestihla ráda !!!!!! :-)  :-) Dík, za alespoň krásnou chviličku !!!!!

Mája mi totiž při našem setkání říká :"Klidně povídej a já se teď budu chvíli jenom umívat...." .Měly jsem obě radost,že se vidíme  :-)  :-) !!!!!
Pozdravuji klučíky !!!!

A toho 2.1. jsem si pojistila ještě našima!!!!
Přijedou na Silvestra a zůstanou do 3.1. tak budou hlídat holčičky.....Mám radost,že to klapne a uvidím se s váma !!!!! :-)  :-)  :-)

Hezký první adventní nedělní večer ! Leni

992 laskonka a kukacka,da,3,5 roku laskonka a kukacka,da,3,5 roku | E-mail | 29. listopadu 2009 v 20:37

ahojky..

moc nepisete,pratele..copak je???

pecete,uklizite?

my meli dneska nadherny den- luxusni primo na nase pomery:-) coz znamena,ze jsme poprve v zivote vsichni tri bastili  k snidani v posteli v loznici jogurty sice a ovoce a dzusik..ale i kukajda u nas byla..bylo to pekne.. mame nove v loznici televizi..z te se kukajda uz vcera vecer radovala..tak i dneska rano.. i se naechala mordovat:-)) a to prosim nespavec drivejsi me nechava uz nekolikaty vikend spat do 10..ikdyz vcera jen do 7..ale dneska do 10--paradaaaaaaaaaaaa...

pakjsme byli na blesim trhu..nasla jsem tam super hry..a puzzliky..dokonce vcelku maju a vilika puzzle velke,barevne asi 48 dilku po dvou kusech za 1 symbolicky eura..a z roku 1976:-)) starsi nez ja..alejak novy... na krabici je datum.. no a pak  jsme byli doma na obidku..kavicku...a vyrazilijsme do parku pro deti zabavneho..na ty tramposky a lezecke kostky a houpajdy..a tak..no to  vam byla kukacka taaaaaaaaaaak stastna.. litala tam..uzivala si to..lezla jak camrda..vse ji slo..je fakt motoricky sikovna velice.. i jsem fotila..byl tam i kolotoce vlacyk..parada.. byli jsme tam v akci asi 2 hodiny a neco v kuse.. kukacka byla moc hodna..a pak jsem se stavili na vanocnim trhu v pul sedme..tam jsme povozili malou znovu na koloticich..dali si vyborne vafle se slehackou a kakaem a kafem..kukajde taaaaaaaaaak chutnalo kakao horke.. se jen oblizovalal.. a pelasili jsem domu..vykoupat a naveceret..dneskajsme delali prd z uceni..jen lotto..chtela sama..strasne ji to jde... je to jednicka !! dekuju bohu zato..a je v posteli..vochechule..uvidime ,kdy zabere..cekam neklidnou noc z premiry dojmu :-) ale neva..stalo to zato..muz ji i nosil na zadech na konickovi..to seji libi..i za ruce sla..usla i dost..pak na kolinka..ale snazila se..pak blba..

ale kraaaaaaaaaaaaaasny den...

doufam,ze i u vas..a piste..prateleeeeeeeee :-))

eviku..peknej clanecek..ja mam halinu rada..pise pekne knizky i b. nesvadbova...teda drive..ted uz nevim.. no ja jsem ve stresu s tou tloustkou..nesmirila sjem se s tim..a ani nesmirim..

zdravim vaaaaaaaaaaas..

993 Eva s Mery / autík 15 let / Eva s Mery / autík 15 let / | 30. listopadu 2009 v 2:01

Alíši, ....hmmm i tak se to dá brát, ale my, tlusťošky vám tu vaší "nadokonalost" závidíme :-P

994 Danca+M.(03/2005) DA Danca+M.(03/2005) DA | 30. listopadu 2009 v 8:54

Laskonko - mějte takovéhle víkendy ve třech co nejčastěji :-). Moc vám to přeju :-).

Komentáře jsou uzavřeny.