VŠEHOCHUŤ 17

1. září 2008 v 19:29 | cr
POKRAČOVÁNÍ.
 


Komentáře

Zobrazit vše (926)
Zobrazit starší komentáře

901 alena, syn AS, 22 alena, syn AS, 22 | E-mail | 28. září 2008 v 22:16

No to mne teda nenapadlo, Lorelain... Asi budeš mít pravdu.

902 Jirka s Tomem 12 vfa, epi Jirka s Tomem 12 vfa, epi | E-mail | 28. září 2008 v 22:25

Holky - objednali jsme si a je doma - *Dyslexie a jiné poruchy učení* edice PRO RODIČE od nakl. Grada; letmo jsme to se ženou prošli a postupně to projdeme důkladně, na první *nástřel* je pěkně a srozumitelně napsána, srozumitelně vysvětleno a tím pádem srozumitelně podáno, doporučuji, je tenká a príma....zbytek je na Vás..   Jirka.

903 alena, syn AS, 22 alena, syn AS, 22 | E-mail | 28. září 2008 v 22:26

Do alba jsem vložila fotku Dely s bráchou.

904 alena, syn AS, 22 alena, syn AS, 22 | E-mail | 28. září 2008 v 22:32

Srazík ve větším počtu se konal zatím jen jeden (letos na jaře) a to v Brně, Májo. Některé holky pojaly úmysl sejít se i v Praze, ale mám ten dojem, že z akce nakonec sešlo. Musí se najít organizátor...

905 Jirka s Tomem 12 vfa, epi Jirka s Tomem 12 vfa, epi | E-mail | 28. září 2008 v 22:34

Prosím, prosím, ad /917/, škrabky, škrabky co to je?? ( tak trochu bych si asi domyslel, ale... ??? ) To *mon dieu* jo, ale co je *laisse-moi*, ať jsem trochu chytřejší...              Jirka.

906 Mája (Jeník 4,5  atyp.autismus dysfázie) Mája (Jeník 4,5 atyp.autismus dysfázie) | E-mail | 28. září 2008 v 22:45

když jsem naštvaná, tak se vyjadřuju ve franštině:-)

Je to něco jako "dej mi pokoj" :-))

Kluci už chrápou, dnes se vrátili od táty, resp. od jeho rodčů (bere je tam pokaždé,když je má). Kája pekl s babi výborné (!) tvarohové koláčky. hned na schodech mi sdělil recept a nakázal mi ,že je v dohledné době musíme upéci:-)

Kája  je v tomhle šikula, uř druhý rok po sobě pekl na Vánoce sám vanil. rohlíčky.

Ještě to naučit Jeníka a můžu dár nohy hore:-)

907 Jirka s Tomem 12 vfa, epi Jirka s Tomem 12 vfa, epi | E-mail | 28. září 2008 v 22:48

Ok /924/ - beru na vědomí, mladá paní Francois  :o))))  Jirka.

908 Mája (Jeník 4,5  atyp.autismus dysfázie) Mája (Jeník 4,5 atyp.autismus dysfázie) | E-mail | 28. září 2008 v 22:59

/925/ říkejte mi Angelique :-)))

909 LORELAIN ( PUPÍČEK 4 roky, VFA, ) LORELAIN ( PUPÍČEK 4 roky, VFA, ) | E-mail | 28. září 2008 v 23:05

MARKY- právě proto, že by za tím mohl stát někdo takový, jak jsem psala, mi to stojí za to. :-)

910 Jirka s Tomem 12 vfa, epi Jirka s Tomem 12 vfa, epi | E-mail | 28. září 2008 v 23:11

Ad/927/ jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů! Jirka.

911 Mája (Jeník 4,5  atyp.autismus dysfázie) Mája (Jeník 4,5 atyp.autismus dysfázie) | E-mail | 28. září 2008 v 23:26

hezky po francouzku-žjůůůůůůůůůůůů :-))

912 Mája (Jeník 4,5  atyp.autismus dysfázie) Mája (Jeník 4,5 atyp.autismus dysfázie) | E-mail | 28. září 2008 v 23:43

Marky, ty jsi ale grafomanka :-) Můžeš konkurovat směle Gothic:-)

Já bohužel taky "trpím" na psychické jezení večer:-(o tom bych mohla vyprávět:-(

JEnda mi dneska udělal radost, prdeka moje.  Když přijel z víkendu,tak jsem ho zavedla k lednici kde jsem v sobotu v noci tvořil azipy s piktogramy. Ukázala jsem mu asi 6 kartiček nalepených a pojmenovala je. No a pak za chvíli ,když jsem je chtěla vykoupat,tak jsem zavolala na JEníka :" podej mi kartičku koupání,jdeme do vany" a ukázala z dálky na lednici. A ten můj šikula šela přinesl správnou kartičku:-)

Tak si v týdnu koupím fotografický papír a vyjednu a zalaminuju zbytek fotek a udělám přehled dne

913 Eva s Mery Eva s Mery | E-mail | 29. září 2008 v 1:38

Gothic  to jsem ráda, že se konečně dočkám vysvětlení. Můžeš mi prosimtě odpovědět na otázku. : Jak se může stát, že ti mobil spadne do WC ??  Tohle se přesně totiž stalo Mariance s mobilem úplně novým a docela drahým.  No odpovědi jsem se od ní nedočkala, tak mi promiň, že mám takovou radost z toho, že se konečně dočkám vysvětlení. Tak jak ???

Ale nepotěším tě Gothic. Mobil vyndanej z hajzlu už nikdy nepůjde.

Cituji přesně slova pána z opravny.

Ermo a kde narážíš na ty lidi, co se ti svěřujou s tak smutnýma záležitostma ? Já ti nevim. Jestli to já nemám lepší, když sepisuju zakázky na hřbitově.  Já teda pro jistotu řvu s nima a to kolikrát i tehdy, když oni ani moc né. Víš ale to už je po trápení.

Marky  to je mi teda líto, že se zhoršuješ-myslím zdravotně. Ale to je klasika. A žaludeční vředy ještě nemáš ? Tys eště nebyla na hadici do žaludku ? Ale to je taky přidružená dg. nás rodičů na tomhle blogu.  No tak s tím něco dělej. My už jsem tady dávno založili klub hadicovitých, přece se nechceš vyčleňovat. :-))

Marky mám radost z Nisinky. Vidíš. Řekla už slabiku, za chvíli to bude slovo. :-)

Děcka povím vám, na co je tatík Mariance najednou dobrej.

Marianka poslední dobou chce jen nahrávat různý hlasy a komentáře. Dělala to s mobilem. Tak jsme jí koupili diktafon. Když už je skoro profík. No a náš tatík moc rád napodobuje různý hlasy. Tak za ním Mery chodí, ať jí něco namluví.

Například tatík moc rád mluví německy, tak má Mery v hitparádě např. rozzuřenýho Hitlera.

Nevím proč má M. tuhle nahrávku nejraději a diktafon nosí i ven. Občas si tuhle oblíbenou přehraje. Je to dobrý třeba ve frontě.

914 Leni&Barbie ( 9 let a 9 měs.,aut.+ epi.) Leni&Barbie ( 9 let a 9 měs.,aut.+ epi.) | E-mail | 29. září 2008 v 8:52

Ahojky všem !

Gothic

Mě to nějak nedocvaklo s tou asistentkou…..Je mi to moc líto.U vás to asi funguje jinak než u nás.Ty si sháníš asistentky sama ??????

Víš,nějak tomu nerozumím.Ani ještě pořádně nezačaly dětičky chodit do školek a škol a asistentka pro Vavušku se rozhodla,že s ním nebude ? Nebo,já jsem to asi nepostřehla,proč s ním není….Ona to neměla jako práci ? Gothic budu ráda,když mi to napíšeš,jak to u vás je…Děkuji.

Je mi to líto,co zase Gothic prožíváš….Já vím,že Vavuškovi dětský kolektiv prospívá…Nešlo by,že bys tam ve školce s ním pracovala třeba ty…Nebo já teď nevím,jestli chodí do bežné školičky nebo do speciálky ???? Napíšeš mi ,viď?Já vím,jaké je to zlé,když asistentka není…Mě Bári vůbec nechtěla do školky bez Simonky chodit,tak jsme pracovaly doma – tahala jsem jí na chvíli do práce,pak domů,abych jí jakž takž na školu připravila,ale vůbec to nebylo dobré…. Vavuška s tebou odmítá pracovat,jak jsi psala?Tak to je také těžké…Nebo, jsem to blbě pochopila ?Udělat mu doma takovou strukturu,jako má třeba Ája,nebo Monika…..Třeba to z počátku nebude akceptovat,ale časem si na to zvykne a bude spolupracovat…No, já nevím.Já vám vždycky přeji to nejlepší,tak mě to mrzí,že zase bojujete…

S mobilem…

Manželovi jsem jednou vyprala služební mobil…..No, to jsi měla vidět,jaký jsem měla průšvih!Zachránili mě chlapi v práci…Nějak ho rozbrali , vysušili a on fungoval…Jenže to bylo tak před 7 lety – to nebyly mobily s foťákama …..Tak neporadím.

Ještě :

Víš u nás tady v menším městě poblíž je Dům dětí a mládeže…Mají tam různé mimoškolní aktivity pro dětičky – chodila jsem tam ,když byly holčičky malé na „Duhovou školičku“,cvičili jsme tam na míčích,hráli hry,něco vytvářeli…Holčičky  to moc bavilo,protože jsme tam byly spolu a Bári jsem se vším pomáhala,byla v kolektivu, i když kvůli gestapačce tehdy odmítala chodit do školky……

Mají tam také asistentku pro hendikepované dětičky…Maminky si je tam můžou odvézt,když mají nějaké vyřizování,ony se tam o ně postarají…Nebo prostě když maminky potřebují,zaplatí si toho hlídání a děti tam mají odborné vedení….Právě odtud je naše Lída…Ona tu asistentku dělala,než se přihlásila na výběrové řízení do školy,kde Bári měla nastoupit….Já teď nevím,ani kolik se za to platilo,ale bylo to pár korun…Ten dům dětí patří pod vedení z jiného města,finance oni dostávají,podobně jako školy (asi mé tolik,ale tak nějak fungují ) ,tak si nevybírají tolik od rodičů…..Můžu to porovnat třeba s naší hudebkou – kde mají holčičky soukromou výuku,tak to je drahé….

Ať se vám dobře daří a napiš mi,jak je to u vás,moc mě to zajímá…..

Marky

Nisinka začne povídat uvidíš ! Je šikula !Mám radost!Také na vás myslím,ať je vám dobře a buď zdravá !

Evi s Mariánkou

To přehrávání nahrávek znám ! To byla Barunčina nejoblíbenější zábava o prázdninách,kdy jsme měli doma Ládíka od ségry a on měl mobil,kde se dalo takto povídat a nahrávat,tak takto spolu „blbli“.Bári pořád za nim chodila s mobilem,ať si s ní jde hrát.Sama to ještě neumí.Ale kdysi si vzpomínám,že se s velkým balením vitamínů Marťánci prodávali takové „marťafony“ – do toho se taky mluvilo a pak se to přehrávalo….Tak to měla strašně dlouho,pořád s tím chodila a povídala a přehrávala…Samozřejmě i ven….Takže třeba ve městě ve frontě v lékárně , Bári bavila celé okolí…..

Kačííííííí s Adélkou

Zase pišteeeeeee !!!!!

Já furt dělám nálety na schránku,nadávám na pošťáky,ale mě fůůůůůrt ještě níííc nepřišlo,jestli mě vzali  do školy,co ty??????? Pa.

Ještě napíšu víc, jestli budu stíhat.Hezký den všem !!!! Leni

915 Lila (Tom AS - 8 let) Lila (Tom AS - 8 let) | 29. září 2008 v 9:54

Evo,

to je skvělé, že má M. v oblibě tatínka, který ještě nedávno nemohl ani promluvit! Evo, jsi mě zase rozesmála, umíš ten život tak krásně podat!

Gothic,

dvě slova - to už věta je!!!!! I když občas, ale je!!!!!

916 Marge - Megie 14 měsíců Marge - Megie 14 měsíců | 29. září 2008 v 10:41

Ahoj všem,

JIRKO A MAJO - jazykový koutek pobavil :-)) Tak koukám, že kromě o autismu se poučím i jazykově:-))

GOTHIC - manža kdysi vykoupal mobil v hrnku sladkého čaje a oživil ho tím, že okamžitě vypnul a pak dal asi na půl dne (?) myslím, že do lihu. Rýže by fungovat taky mohla, vychytává vlhkost. Jinak já od té doby, kdy mi kdysi mobil ukradli a s ním i všechny kontakty si čísla přepisuju i mimo mobil (taková záloha). S asistentkou přeju štěstí, aby jste sehnali.

EVO S MARY - vaše rodina fakt nemá chybu:-))

MARKY - přidávám se taky ke klubu zajídačů stresu. A Marky má teda z mého pohledu pěkný pokroky, tak doufám, že se něčeho takového taky dočkám. Nisinka je náš vzor :-) akorát M. asi nikdy nebude klidňoučká, ta zásadně lítá od jednoho k druhému. A taky mi teď přijde, že se nevyvíjí, ale myslím, že když jsem s ní pořád tak takové ty malinkaté pidipokrůčky nevidím.

A ještě k depkám - možná to ode mne vyzní škaredě, ale na mne když to příjde (jako třeba tenhle víkend na dětském hřišti, kde spousta stejně starých i mladších dětí chodilo, žvatlalo a ukazovala prstíkem s kontrolním pohledem na maminku), tak si připomenu dvě věci. Za prvé, jak mi na začátku na neuru řekli, že malá je slepá, možná nebude nikdy chodit a mluvit - tak teď vím, že slepá není, chodí sice zatím jen kolem nábytku, ale to příjde a s mluvením uvidíme. A za druhé, jezdíme cvičit na rehabilitaci, kde občas potkám děti třeba s těžkou kvadruparézou nebo jiným postižením a pak si řeknu, že může být hůř a jsme na tom vlastně ještě docela dobře.

Takže Marky - malá chodí (dokonce i do schodů :-))) sama se napije, za chvíli bude sama krásně papat ai to je moc :-)) S manželem - taky se nezajímá, co s malou "trénujeme", s tím mi asi nepomůže, ale jsem ráda, že je schopen malou přebalit, oblíknout, nakrmit a vykoupat a tím mi strašně pomáhá.

Zatím všem pa - jdeme užívat babího léta.

917 Gothic a Vavka 3,9 VFA Gothic a Vavka 3,9 VFA | E-mail | 29. září 2008 v 12:51

Ludia dík za rady ohladom mobilu, normálne včera mi naskočil a podarilo sa mi z neho vytiahnuť číslo na asistentku a aj ešte 2 dalšie. Tam bude problém, že asi zle tesní sim-ka a baterka že to nejak dobre nedrží, lebo keď som to napevno držala, tak to šlo. No uvidíme, možno to ešte mobil rozchodí.

Samozrejme ja mám väčšinu kontaktov aj na papieri niekde v zozname, ale tieto najnovšie, ktoré sa nezmestili na simku to ma nejak nenapadlo popri starostiach prepisovať na papier. aspoň budem poučená nabudúce.Ja mám na sim-ke len 250 miest na kontakty a mám ich viac, niečo som z nej vymazala a prehodila z pamäte mobilu teraz.

Marge-ja ťa poteším, že ani divý autík nie je vždy nevýhoda. Samozrejme aj kludný je dobrý, že je menej náročný na opateru a lepšie sa s ním pracuje. Ale zase hyperaktívky sú obvykle kontaktnejšie a viac si idú za tým svojim. Každé má svoje za a proti. Môj V. je divý strašne, ale ide tým aj dosť dopredu.

Takže nevešaj hlavu, budete aj vy na tom dobre, uvidíš. A dokonca možno ani auti nebude (to som síce písala aj Marky keď mala Nis 14m ale poznám aj prípady, kedy sa dieťa takto v rannom veku javilo tažko a nakoniec auti nebolo, alebo len lahší stupeň.

A máš pravdu ono aj u autíkov teraz som čítala že cca 30 percent má aj zmyslové , 40 percent EPI, niektorí aj kombinované vady, takže v rámci autizmu sa musím tešiť, že malý má "LEN" autizmus (zatial, vela vecí ešte môže prísť ako EPI ktorej sa bojím ako čert kríža)

Lila tak dík za povzbudenie :-)

Tak napíšem čo dnes V. bol v škôlke s babkou a učitelka hovorí deti dáme si jablčko proste len verbálne. Vtom vstane V. a ide k miske s jablkami a vezme si jablko!! No nebyť babka pri tom tak neveríme ani jedna!! Proste V. kedysi na verbálne takto zložité pokyny absolútne nereagoval! Do 10,00 sa tak hral, že babka sa tam nudila, normálne sám fungoval, akurát vonku byť nechcel a pizúkal lebo mal hlad a zjedol plnú misu fazulovej polievky. (doma odmieta jesť)

Dnes som bola si sadnúť s kamošom čo učí u nás na škole (bývalý spolužiak) a som sa pýtala, či sa u nás na škole učí niečo a autizme a on,ž e nič moc. Tak vravím, že treba a tak a žeby som šla učiť možno. A on že dobre, že sa spýta. Tak to som sa fakt zlakla a že si to nechám prejsť hlavou :-)) problém je, že nemôžem mať príjem počas RP :-(( ale dosť ma to láka.

A láka ma aj tá škola kde ide Leni a Katka, mne by možno tam stačili 2 semestre.

Leni-u nás niečo ako asistent do škôlky proste neexistuje, nemá to oporu v zákone ani nijak to nie je ošetrené. Asistent ako taký sa platí až od 6 rokov veku dietaťa. Takže toto že V. chodí s asistentom to sme možno jedni z mála na slovensku. Ja ho platím sama, v plnej výške. Takže zhánam študentky, pretože tie majú platené poistné štátom. Nedá sa to proste nijak, to by škôlka musela vytvorit normálne pracovné miesto, ale na to škôlka nemá peniaze. proste u nás toto nefunguje nie je to ako u vás.

Mala som 2 baby mali sa striedať, ale s tým, že ma upozornovali, že im začína škola a nebudú môcť vždy, ale podla rozvrhu. Ale čakala som, že proste každá nejaké 2 dni a jeden den mu dám terapie. Ale jedna má rozvrh každý den (tá čo by chcela moc) a druhá by síce 2 dni mohla, ale nechce, prečo to neviem. Jeden den som musela zrušiť, dala som to vedieť až ráno, lebo V,. nespal celú noc a chodil pár dní trocha s nádchou. Tak či to. alebo že je divý, fakt neviem. Ja som sa to dozvedela od tej druhej (sú kamarátky)

Takže zhánam nanovo, dnes som dala tomu kamošovi nech to dá k nám na katedru soc. práce a budem čakať.

Leni V. chodí do bežnej škôlky, je ich v triede 22. Chodiť by som mohla, ale je to extrémne náročné byť s ním celý deň+nechcem aby si zvykal, že tam chodím, keď už bol zadaptovaný bezo mňa. On to pekne zvládal a nebol potom tak fixovaný ako ke%d sme spolu boli 24h denne. To potom reval aj keď s ním šli naši von. A teraz v pohode funguje s cudzími ludmi.

Pracovať V. celkom pracuje, ale nie vždy, proste ako má náladu. Ale robíme toho dosť, už sa celkom dá s ním.

Ja potrebujem škôlku hlavne na to odpútavanie (neviem čo bude s V, keď tu nebudem, takže asi bude dosť s cudzími ludmi) a na kontakt s detmi. Snažím sa ho nejaké veci učiť, nejde to ani za svet a potom vidí deti sa vyzúvať a hneď to opakuje proste,. je velmi vnímavý a nasáva od detí ako špongia. A další bonus, že tam obvykle papá na rozdiel od toho, keď je doma. Neviem čím to je, asi ako tiež vidí deti.

Dík, že na nás myslíš a držíš palčeky :-)

Také niečo ako popisuješ také niečo presne hladám, proste čokolvek kde by sa on mohol trocha zahrať, niečo naučiť nové. Ale tu nič moc nie je :-(( ako píšem art a muziko v meste pre autíkov, tam sa chystám zájsť a plávanie tu, ale to len bez inštruktora. A potom zimák, ale tam chodí strašne moc ludí, vrážajú do seba tak to neviem či by sme si trúfli.

A potom len materské centrá, ale tam je to také no náročné, malé deti, zdravé maminky úplne niekde inde názorovo.

AKo píšeš o tom nahrávaní, tak my sme kúpili V. taký magneťák od fisher price ten nahráva aj prehráva a hlasy sa dajú rôzne meniť, na mimozemštana, robota, zajaca proste fakt super. Ale V. to teda zatial nebaví, vaše holky by mohlo. Dá sa tam aj nastaviť hlasitosť, že to moc nehučí.

Evi-mobil mi spadol tak, že som čakala hovor od tej novej asistentky, takže som ho mala vzadu v rifliach vo vrecku. (inak ho mám vpredu, ale na týchto rifliach mám vrecká len vzadu) No vyčúrala som sa, spláchla a natahovala gate a v tom žblnk a bolo to, niečo svietilo vo WC :-((

Maja-J je šikulka, skvele rozumie, to je super!!

Lor-človeka čo by tak rozumel svojmu prckovi a tolko pre neho robil ako ty, nepoznám*!! takže katja asi závidí a potrebuje prudiť :-((

Marky no vidíš aká je Nisinka super šikovná!!! Pusky sa V. naučil dávať len nedávno :-)

Marky s pochvalou od muža, to je psycholožka velký teoretik!! toto nie je bežné ani pri zdravých detoch, že chlap niečo ocení pochváli, na to rýchlo zabudni! To je fakt od Daniel Stealovej.

človek musí byť vdačný aj za to, že neodíde a ako tak funguje, ako už dávnejšie písala Salma.

Asi tažko aj žena chváli muža, že aký je šikovný, že chodí do práce a zarába. Možno niekde tieto ideálne vztahy existujú ale v realite to moc nevidím ani u bežných dobrých vťahov, žeby sa extra dva dospelí chválili.

A človek ktorý nestrávi SÁM s autíkom minimálne mesiac tak to nikdy nemôže doceniť, proste nie je v tej koži tak ani netuší aké je to náročné.

Marky s tou MR a kludom sa to uvádza, nesplietla si sa, obvykle príliš hodné deti, ale také až apatické, že nemajú ani obdobie vzdoru napr. môžu mať MR, marky, ale nemusia!! nie je to priama úmera, niekto má proste takú povahu a temperament a vy máte na pravé obdobie vzdoru ešte čas!!

Ked vám Krejč. povedala, že Nisinka nemá MR tak tomu ver!!!

918 Gothic a Vavka 3,9 VFA Gothic a Vavka 3,9 VFA | E-mail | 29. září 2008 v 12:56

Jirka došla mi zásielka z CR to bude klávesnička :-) Díííík :-)

Alča inak ja som premýšlala, žeby sme zase mohli v Brne nejaký ten zraz bez detí spáchať!!! to bolo fakt bombové!!

919 Zdeněk a Lenička (3r10m , DA) Zdeněk a Lenička (3r10m , DA) | E-mail | 29. září 2008 v 12:59

Všechny vás zdravím.Omlouvám se , že nereaguji na žádný příspěvek, ale čtu vás usilovně, tak jen v krátkosti. Usilovně dělám na titulcích pro Autismus - muzikál,jakmile to bude hotové, dám vědět a potom zase psát. Situace u nás je vcelku pohodová, Lenička zvládá školku poměrně slušně. Se záchodem to ještě není úplně v pořádku,ale mnojhem lepší než bylo. Poslední víkend jsme měli trošičku napjatý, že jsem se dokonce vzteknul. Převlékal jsem povlečení, ančež, až už jsme to měl hotovo, tak mi Lenička donesla slavnostně ukázat, že si umí vybrat z ledničky co chce a zase ji zavřít. Měli jsme totiž takové období, kdy Leni vyházela celou ledničku na zem a ještě ji nechala otevřenou (trochu drahá klimatizace). Bohužel si vybrala čokoládový puding a postrádaje citu v rukou , tak se jí ho podařilo do těch čistých peřin vymačkat a jak měla radost z dosaženého, tak se v tom ještě vyválela. A co teď ? Očekávala pochvalu a o tátu se pokoušel infarkt. Nu zaťal jsem zuby a procedil něco ve smyslu, že je ohromně šikovná a převlékal jsem znovu. Navíc si někde vyrobila odřeninu čela a solidní monokl. Když se mne dnes ve školce učitelka ptala, co, že si to vyrobila, tak jsem nebyl sto odpovědět, protože jsem si toho všiml až při koupání večer. Ona jak sebou někde třískne, tak nebrečí a přechází to úsměvem. Ale asi to bylo, když jsme se honili v lese-marně přemýšlím, kdo koho, neboť Leni začíná být povážlivě rychlá.

ad Marky- stále jsi mi ještě neposlala na mail, adresu, na kterou chceš poslat filmy.

ad Leni- taky mi ještě z Prahy nic nepřišlo, ale při mé smůle s tím můžeš počítat na 100% příští pátek. To máme v práci audit na mém úseku a premiéru pohádky, takže ještě něco do třetice, abych to neměl tak jednoduché.

Ještě něco, docela intenzivně pracujeme na vyloučení zakázaných a nevhodných činností a najednou se Leni chová jako úplně tuctové dítě. Umí dělat uraženou. To nikdy nebylo. Znamená to, že přesně chápe, že něco nesmí a bojuje pasivně rezistentně. No paráda. trochu mi to, Leni připomíná Bári, když popisuješ, ajk ttě ráda vytáčí. Tak to se teda mám ještě na co těšit. V řeči zatím nijak nepokračujem, ale přestal jsem to nějak radikálně řešit.O to více se věnujeme VOKSu, který ji evidentně baví. Spíše ale ji asi baví poznání, že jí rozumím, co chce. proto se také při Voksování šťastně usmívá. hezký den všem.

920 Lila (Tom AS - 8 let) Lila (Tom AS - 8 let) | 29. září 2008 v 13:09

Zdeňku, to jsou skvělé zprávy, že se daří Leničce, a že je spokojená! A ty jsi svatý, když jsi ustál převlékání povlečení.

A to urážení se - to je zvláštní, z čeho se člověk s auti dítkem neraduje! Gratuluji!

K urážení se náš Tom ještě nedopravoval, ale možná to bude tím, že holkám to jde lépe :-))))))

921 Maja (Jeník PAS) Maja (Jeník PAS) | 29. září 2008 v 13:40

já myslím Zdeňku, že se dětem (Jeníkovi taky) moc uleví, když zjistí, že jim rozumíme:-)

Ad. povlečení....taky bych tu pochvalu asi drtila mezi zubama:-))

Gothic, tak fajn, že jsi zprovoznila mobil:-)

922 Linda (Adam 4 susp.AS) Linda (Adam 4 susp.AS) | 29. září 2008 v 15:10

Zdeňku, údiv z urážení chápu, já se tuhle divila Máje, že se Jeník ač autík uráží, Adam prostě bojuje a provokuje a dělá naschvály.

Holky u nás nového to, že si oblíbil jedno nevhodné slovíčko H...o a cpe ho všude a evidentně ho to baví, například místo odpovědi i jen tak na hřišti a čeká.

Taky je nového, že jak on se mazlí, tak jsme zjistili že si na nás jaksi dělá dobře, takže to ho prostě dáváme dolů.

923 Erma, syn 12let,VFA Erma, syn 12let,VFA | 29. září 2008 v 16:43

Aleno, myslela, jsem, že Ti nedošla, tak posílám ještě další, děkuju.Speciálně fotku dvojčete D. Gotghic, za odměnu, že se jí líbí a že je super baba.

Mry, narážím na ně v lékárně.Máš to lepší stoprocentně, protože já často dostanu vynyadáno, jací jsme zloději, co je za bordel ve zdravotnictví, co ten skřet s Š...

Ale zas na druhou stranu mi sem-tam přinesou čkoládu, rajčata, přívěsek...

924 alena, syn AS, 22 alena, syn AS, 22 | E-mail | 29. září 2008 v 17:34

už je tam vše, Ermo.

925 Mája (Jeník 4,5  atyp.autismus dysfázie) Mája (Jeník 4,5 atyp.autismus dysfázie) | E-mail | 29. září 2008 v 18:09

Lindi, jeník dovádí urážení k dokonalosti:-)( N|ejdřív nahodí takovej ksicht, že by se za něj v Národním nemuseli stydět, práskne demonstrativně dveřmi a jde do pokojíčku. Nereaguju na to, bylo mi to doporučeno a je to tak opraavdu lepší. Když nevychází déle jak 5 minut,jdu za ním do pokoje,ale nemluvím na něj, jen se na něj podívám a odcházím,ale nechám otevřené dveře. No a on někdy když je fak tnaštvanej,tak dojde k těm dvdřím a zabouchne je za mnou...

tož naše "herečka":-)

926 Mája (Jeník 4,5  atyp.autismus +dysfázie) Mája (Jeník 4,5 atyp.autismus +dysfázie) | E-mail | 29. září 2008 v 20:18

Jirko, líbám ti ruce za ty CD hry pro Káju! Je z toho nadšenej a mám strejdovi vyřídit, že se mu moc líbí:-)

Ještě jednou díky!

Komentáře jsou uzavřeny.