VŠEHOCHUŤ 10

3. dubna 2008 v 17:24 | cr
POKRAČOVÁNÍ.
 


Komentáře

Zobrazit vše (1047)
Zobrazit starší komentáře

1001 Gothic a Vavka 3,5 VFA Gothic a Vavka 3,5 VFA | 24. dubna 2008 v 19:15

Andrea-náš V. tiež nespolupracuje, alebo len velmi málo, pomôže, ked ho dáme k stolíku a robím to s ním ja. Ale úplne najlepšie je všetko si fotiť a odkladať. ja to tak robím. AJ kocky ako dá na seba, aj rady, aj vkladačky aj jeho kresby všade nosím a Krejčírovej som posielala mailom 8 strán vo Worde ako anamnézu. Ale je fakt, že ona jediná ma brala vážne a verila mi. Inak Som mala dosť často pocit, že som nejaký naivný rodič, čo svoje dieťa vidí lepšie ako je. Ale naštastie v škôlke ho zažili čo zvláda, takže už by vedeli aj oni objektívne napísať správu. Najlepšie bolo ako mi nikto neveril, že nemá plienky až sa im začal pýtať cikať :-) tak prišli, že jemu asi treba (to mal 2,5 roka. Aj cudzí to spoznal už vtedy :-)

Ja by som za zraz v Brne bola, ale určite nemôžem v máji, lebo to mám už 2 zrazy v CR :) ale aj tak neviem, či by ma tam muž vôbec odviezol a sama Brno fakt nedám, tam ešte aj muž jazdí s GPS. takže na mna sa neviažte, aj ked by som prišla hrozne rada. Mna už aj napadlo nejakú chatu v lete zorganizovať.

Dawey-a to ako s M. čo nemá ešte ani 3 roky chcela logopédka robiť nejaké cvičenia?? to je hodne velká optimistka. Tu berú logopédovia na tento typ terapie až od 4 rokov. A potom je ranná logopédia, kde berú od roka a pol, ale tam sa len hrajú, rozvíjajú schopnosti, úlohy, skladačky a pod a HLAVNE učia rodičov ako komunikovať s dietaťom s poruchou reči a porozumenia. Takže čo najjednoduchšia komunikácia a rôzne komunikačné stretégie. dobre sú popísané v knihe o detskej reči od Katky Hornákovej. Stojí to za to ak to niekde zoženieš. Je tam aj vývoj reči a pod. Ale u takto malého dietaťa a zvlášť ked je asi PAS čakať spoluprácu je od odborníka dosť naivné. Mne škôlková logopédka povedala, že až od 4 rokov a dovtedy vizualizovať a komunikovať zjednodušene-Autíci majú oslabenú schopnosť imitácie, V. by nič neopakoval, ani slová ani zvuky, ani cvičenia na mluvidlá :-

U neho okrem toho nie je problém v reči, vo vyslovovaní on vie všetky hlásky a občas sa mu podarí slovo ako gagarin a pod. :-)) u neho je problém v porozumení a pragmatike-nevie používať reč na komunikáciu a myslím, že tak to má vela autíkov.Jasné sú aj tí s problémami logopedickými, ktorým logopédia pomôže, ale klasické cvičenie mluvidiel až v staršom veku.

Ja by som skúsila logopéda so skúsenostami v PAs, aby vám zostavil komunikačné tabulky a naučil tie stratégie. Jedna je napr. komunikovať tvárou v tvár, znížiť sa na úroven dieťaťa. musím v. ma tu kmáše za ruku

1002 Soňa a Adámek(3roky,dět.autismus) Soňa a Adámek(3roky,dět.autismus) | E-mail | 24. dubna 2008 v 19:23

Alčo, na srazík se taky hlásím. Jinak teď nemám moc času psat, tak vás všechnya aspoň moc zdravím.

1003 alena alena | 24. dubna 2008 v 19:28

Lenko, Ty "žabomyší spory" nebyly na Tebe. Sahají ke včerejšku či předvčerejšku. Aby bylo jasno, já nejsem proti výměně názorů či pro umělou selanku, ale pokud se tato výměna neodehrává ve věcné rovině nebo od ní sklouzává, je líp ji zavčasu utnout. Nic proti nikomu, doufám, že jsem byla pochopena.

Zdenko, kdyby se Ti podařilo zlanařit manžela, bylo by to fajn. Toho mého už některé holky měly tu čest poznat při minulém setkání... Tentokrát by teda mohl slíznout jejich chvalozpěvy ten Tvůj :-).

1004 Zdena Zdena | 24. dubna 2008 v 19:34

Salmo, prosím Vás, můžete se přimluvit, kdyby byl nějaký sraz, jestli bych se mohla taky zúčastnit? Jsem vlastně jedna z vás, ale nedokážu se ze všeho vypsat jako vy všechny, dusím to svoje trápení v sobě. Tady na blogu jsem pořád, všechno mám přečtené, závidím těm, co mají děti menší, diagnoza přišla včas a vy přece jen trochu víte, jak s dětmi pracovat atd. Ráda bych se s vámi všemi setkala.

1005 Lenka s Nikem ( 6 let NFA až středně funkční) Lenka s Nikem ( 6 let NFA až středně funkční) | E-mail | 24. dubna 2008 v 19:35

Aha, já myslela,že je to na mě.. já jsem totiž neměla od minulého čtvrtka ještě šanci všechno přelouskat...

Jinak jsem se dost naštvala...nevíte, jak musí být stará  nebo čerstvá odborná zpráva k posudku? Já myslela, že ne víc jak rok..tuším mi to i tak řekli na socce a dnes mě v mš maminy uzemnily, že prý i klidně 2 roky... A já kvůli tomu pustila v dubnu vyšetření u Thorové, protože jsem měla strach, že by byl do příštího června starý..

1006 Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ | 24. dubna 2008 v 19:37

Aleno, jak znám svého muže , tak se "okukovat" určitě nedá! Prostě nás vyklopí a ujede!!

1007 Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ | 24. dubna 2008 v 19:44

Milá jmenovkyně a co Vám (my si tady jinak tykáme ač věku jsme různého) brání přidat i pár vět o Vašem trápení.Jste ukryta jen pod svým jménem či přezdívkou( i když pochybuji, že by si někdo takový nick dobrovolně zvolil).

1008 alena alena | 24. dubna 2008 v 19:57

Jak to "okukovat", Zdenko? Přece by se mohl zapojit jako rovnocenný parťák do družné zábavy! My si na žádnou diskriminaci nepotrpíme - Jirka budiž důkazem! Mmch. kdyby se připojil i on... :-)

1009 Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ | 24. dubna 2008 v 20:09

No, pokud by se debatovalo o fotbale, jistě, ale jinak...Už jsem psala, že o autismu si nechá "přednášet" jen v náznakové verzi, kterou okamžitě vypouští ...

1010 Jirka  + Tom vfa +epi Jirka + Tom vfa +epi | E-mail | 24. dubna 2008 v 20:32

Všechny zdravím a ač jsem celkem zdaleka, přijel

bych; vítám nové *členy* a holky - pište i to nega-

tivní, to taky patří k životu ( i když my toho máme

víc ), musí to ven, jinak Vás to zežere, pište, pište.

Gothic /965/ začátek......ten náš Jirka..mňam

mňam, chrocht, chrocht....no bezva, fakt; neboj,

V. se zklidní, zkus tu strukturu a důslednost,

  to se poddá, uvidíš a vydrž...   Jirka.

1011 alena alena | 24. dubna 2008 v 20:38

Tak to máme smůlu, Zdenko. Jedině že by se povinně každá  z nás našprtala jeden ligový fotbalový tým, jako ty dámy ze Světáků  Hynaise a  Marii Curie :-).

1012 Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) | E-mail | 24. dubna 2008 v 20:42

já bych na sraz moc ráda, ale Brno je pro mě z Prahy z ruky, asi bych to neuřídila a m. je rád že je o víkendu s námi a asi by cestovat moc nechtěl :-)

jinak bych se přidala taky :)

1013 Linda Linda | 24. dubna 2008 v 21:21

To je fakt, 3leťáci ještě moc nespolupracují..Adam nespolupracoval, když navíc chodil na logo jednou za tři měsíce..teď jednou za měsíc a to už je o něčem jiném..

Jinak já se taky nechtěla hádat, jen jsem si názor nechtěla nechat pro sebe..

na sraz se nehlásím, i když bych ráda, a to proto, že nemám diagnozu (teda ani já, ani prcek :) a nechci tam opruzovat :)

1014 Čalala (Vojta, AS, 7 roků) Čalala (Vojta, AS, 7 roků) | E-mail | Web | 24. dubna 2008 v 21:21

Hele mohli bychom zase udělat jedno sčítání?

Před rokem jsem četla v Lidovkách o BOUBA-KIKI efektu. Objevil ho psycholog Köller ve 30 letech minulého století. Vymyslel dva různé obrazce a pro ně dvě jména: Bouba a Kiki. A žádal různé lidi, aby to přiřadili (jméno k jednomu nebo druhému obrazci).

http://www.osel.cz/popisek.php?popisek=5552&img=1180305660.jpg

Všichni lidé (bez ohledu na kulturu, jazyk společenské postavení atd.) provedou přiřazení stejně, ale autisté ne, ti mají "úspěšnost" (tj. shodu s většinovou populací) 50 na 50.

Podrobněji zde: http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=2677&id_c=86999

a zde: http://www.lidovky.cz/ln_noviny.asp?r=ln_noviny&c=A070609_000138_ln_noviny_sko

Uděláme průzkum? Já to budu zapisovat, jo? :)

1015 alena alena | 24. dubna 2008 v 21:46

Přiznej se, Čalalo, že ty chceš přebrat diagnostický džob dr. Thorové a Krejčířové? Já bych určitě ten kulatější tvar pojmenovala "bouba" , ale běda, až mi sdělíš, že jsem se autisticky netrefila :-) !!!

1016 Čalala (Vojta, AS, 7 roků) Čalala (Vojta, AS, 7 roků) | E-mail | Web | 24. dubna 2008 v 21:50

Aleno, já to nechci prozrazovat, aby se ostatní necítili ošizení :), stačí kouknout do toho článku na Oslovi.

1017 Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) | E-mail | 24. dubna 2008 v 22:09

Čalalo, zapiš mě Bouba fialový a Kiki žlutý, zítra zkusím, co řekne Teďulí :-))

1018 Zdena Zdena | 24. dubna 2008 v 22:24

Zdenko, Zdena je moje jméno. S tím tykáním- já jsem komunikovala jen se Salmou přes email, jí jsem vykala. Já vím, že si tady tykáte, vždyť jste jedna velká rodina. Zdenko, snad se alespoň s některými z vás setkám a najdu v sobě odvahu všechno ze sebe dostat.

1019 LenkaMad (syn 14 let, AS, migrény) LenkaMad (syn 14 let, AS, migrény) | E-mail | 24. dubna 2008 v 22:28

Aleno, pokud by byl nějaký srazík v Brně, já bych ráda přijela.

1020 eliška eliška | E-mail | 24. dubna 2008 v 22:50

Ahoj zdravím všechny, Zdeni co se týče mých ňader, někdy mám pocit, že tabulky již nestačí, do 30let jsem měla komplexy z podprsenky č.0,kupovala jsem 1 a vycpávala vatou. Salmo jak já bych brala Tvá úžasná kila, až se na Tvoji váhu dostanu bude bouchat šampáňo.Mé úžasné míry jsou 159/85 a to jsem v sedmém nebi podařilo se mi zhubnout za měsíc 2kg. Vůbec jsme strašně úspěšní - Míša dneska na zahradě perlil. Dala jsem kus dřeva, kladivo a hřebíky-dost dlouhé, aby to bylo jednodušší- a představte si,že během pár vteřin je tam navalil, jako profesionál. Jak tam byly zatlučené, práštil s úsměvem s kladivem o  zem a šel se kejvat vedle Áji(pes), jako že o nic nešlo a mě to hlava nebere ještě teď.    Co se týče Bouby a Kiki je zcela jasné, že Bouba je fialovej a Kiki oranžo..., a sakra teprve teď mám pochybnosti!!! Je Bouba fialovej nebo fialová,Kiki oranžová nebo oranžovej. Tak a teď můžeš Čalalo hodnotit! Dobrou noc všem Eliška

1021 Cilka /Timo 9 let, AS/ Cilka /Timo 9 let, AS/ | 24. dubna 2008 v 22:52

Čalalo to je zcela jasné - Bouba je ten fialový a zaoblený a Kiki ten oranžový a špičatý.

Do Brna bych se ze Zlína ráda dostavila.

Sice se tam vůbec nevyznám ale mám tam ségru tak by mi dělala navigaci.

1022 Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ | 24. dubna 2008 v 22:55

Eliško, Bouba fialový, ale Kiki se mi zdá žlutý( a to jsem po operaci šedého zákalu!) nebo blbě vidím?

Eliško, tak to až bude mít přiklepnutý Míša invalidní důchod, můžeš ho dát na výdělek jako pomocníka tesařům!

1023 Čalala (Vojta, AS, 7 roků) Čalala (Vojta, AS, 7 roků) | E-mail | Web | 24. dubna 2008 v 22:56

Bouba/Kiki

Já jsem myslela spíš průzkum mezi našimi dětičkami (co mají diagnostikovanou PAS), protože nám tucťákům by to mělo vyjít všem stejně (prý 98% respondentů z různých kontinentů, kultur, různého věku, pohlaví atd. odpovídá shodně)

1024 Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ Zdenka/Honza 18, atyp.aut.,MR,epilepsie/ | 24. dubna 2008 v 22:59

Tak mému "atypovi" by to bylo jedno.Když se zeptám chceš banán nebo pomeranč, odpoví pomeranč. Když se zeptám chceš pomeranč nebo banán, odpoví banán.

1025 Čalala (Vojta, AS, 7 roků) Čalala (Vojta, AS, 7 roků) | E-mail | Web | 24. dubna 2008 v 23:03

Vojta dneska řekl Bouba fialový a před rokem opačně (teda pokud se dobře pamatuju). Takže to by odpovídalo tomu, že to přiřazují náhodně.

Nicméně díky všem za odpovědi, hlavně, že si pohrajeme, ne? :) A třeba aspoň nějaké děťátko bude ochotné...

Mimochodem na mé obrazovce je ten hranatec oranžový a to mám LCD monitor, na kterém je všechno světlejší (=vyblitější) než na klasickém.

1026 mima mima | 24. dubna 2008 v 23:10

Čalala skvelé linky - díky :)))))

Tak ja ako aj M. tipujeme zhodne:

Ako prvé nás oboch napadlo, že tá améba zaokrúhlená by mohla byť "bouba" a tá ostrá hviezdička "kiki". V niečom však medzi nami rozdiel bol - doplním, keď natipujú aj ostatní záujemcovia.

1027 eliška eliška | E-mail | 24. dubna 2008 v 23:41

Děvčata já teda z toho začínám mít pěkněj problém, kde beretu tu jistotu, že Bouba a Kiki jsou mužského rodu. Né že bych byla absolutní feministka,ale ta Bouba a ta Kiky by to mohlo být taky né? Zdeni já Ti holka zlatá nevím ,jestli je to Tebou nebo mnou, ty jsi po operaci já teda né, ale mám přes 5dioptrií, takže předpokládám, že jsem v problému já-zkrátka vidím to oranžově, možná že zítra uvidím rudě. Každopádně díky za tip na pomocníka tesařům. Ovšem má to malý háček, až ho to přestane bavit, tak je tím kladivem, když ho budou nutit, aby makal dál, majzne a půjde se v pohodě kejvat.

1028 AveEva AveEva | 25. dubna 2008 v 0:21

Fialová potvora Bouba, oranžová (i na našem LCD) Kiki. A Fig.18  je u mne Maluma, takže na  Fig.19 zbývá Takete --> viz

http://www.osel.cz/popisek.php?popisek=5551&img=1180305540.jpg

1029 mima mima | 25. dubna 2008 v 0:27

ad. rodová diskusia - myslím, že Bouba aj Kiki môžu byť celkom pokojne aj "to", nie? :)

1030 Andrea (Ryan-3 roky-ASD) Andrea (Ryan-3 roky-ASD) | E-mail | 25. dubna 2008 v 0:39

Taky se vam zda,ze Bouba a Kiki jsou celkem hezky jmena,nebo jsem to jenom ja? Moje Kiki je zluta a Bouba je lila.

1031 Dewey Dewey | E-mail | 25. dubna 2008 v 6:51

Tak přijdu a koukám, kdo chce koho pojmenovat Bouba a Kiki :-) No, přidávám se do většiny: Bouba je ta kulatá věc, a Kiki ta špičatá, ať už mají jakoukoli barvu. Mateska se zeptám za pár let, jestli někdy :-)

Eliško, vidíš, jakej to je šikulka :-) tesařům by se zkrátka řeklo, že to kejvání je součást pracovního procesu, že při tom promýšlí nejlepší pracovní postup :-)

1032 Čalala (Vojta, AS, 7 roků) Čalala (Vojta, AS, 7 roků) | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 7:50

AveEvo, když tě tu vidím, mohla bys mi prosím, poslat na mail ten rozhovor z Proglasu? Mé ségře to nejde z on-line archivu spustit.

1033 Lila (Tom AS  7,5 let) Lila (Tom AS 7,5 let) | 25. dubna 2008 v 8:22

Bouba fialový, kiki oranžová.

maluma a takete - tam se nemůžu rozhodnout

1034 Lila (Tom AS  7,5 let) Lila (Tom AS 7,5 let) | 25. dubna 2008 v 8:23

Beru zpět - maluma je ta ostrá

takete ten oblejší

1035 JanaM/Žlababa (syn 3 roky, dětský autismus VFA. DMO, epilepsie) JanaM/Žlababa (syn 3 roky, dětský autismus VFA. DMO, epilepsie) | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 8:24

Čalalo bouba fialový a kiki oranžový. Ríši se ale nezeptám, ten by nepochopil, co po něm chci :o)

Prosím nemůžete někdo udělat novou Všehochuť, strašně pomalu se mi to už roluje.

1036 Gothic a Valerijko 3 ,5 roka VFA Gothic a Valerijko 3 ,5 roka VFA | E-mail | 25. dubna 2008 v 8:30

Tak dnes je zase V, ako vymenený, toto nech mi niekto vysvetlí!! No od rána sa pekne hrá, skladá si, ako iné dieťa.

Včera sme boli u našich a vzali sme ho do jedného parku, najprv tam jačal celú cestu, že chce na električku (to je teraz top zábava) tak sme ho vliekli, potom zbadal, že sú tam také tie drevené klády čo trčia zo zeme. Tak, že musí po tom vylezať,boli sme štastní, že ho niečo baví. (asi 20cm od neho bola besiedka a tam asi 20 chalanov grilovalo, tak sme boli za atrakciu) V. červená bunda, topánky aj klobúk, no frajer :-))) chodil tam hodinu!! vkuse hodinu po tých kládach, vždy kúsok odbehol a zase sa vrátil. Potom ho chytilo, že sa nebude nikoho držať a bude chodiť tam sám (malo to asi meter a pol výšku od zeme) tak sme stáli traja okolo keby padal. Potom sa mi pokazil foták a vravím našim, nech ho strážia, že sa venujem fotáku. A zrazu pri mne na zemi v štrku pristál V. má oškretú tvár, zase vyzerá!! :-)

Celý den sme boli preč a jeho otcovi sme nestáli ani za telefónát ako sa máme. No comment. Dnes už o 6,45 nebol ráno doma.

My sme si užili pekný deň :-)

Inak Zuzka-babka ho vzala do obchodu a reval, že chce pastu, pamätal si, že minule dostal, nekúpila mu, jačal, ale odhadla, žeby kupovali pastu každý krát a že čo s tolko pastami. Tak mi to pripomenulo tie vaše autá, vidíš u nás sú to zubné pasty

1037 Gothic a Valerijko 3 ,5 roka VFA Gothic a Valerijko 3 ,5 roka VFA | E-mail | 25. dubna 2008 v 8:32

Maluma-gulaté takete-hranaté

a bouba a kiki by som už bola ovplyvnená vašimi odpovedami, takže tam nehlasujem, ale spýtam sa našich ked prídu, aspon zistím, či nemajú auti gény :-))))

1038 Lila (Tom AS  7,5 let) Lila (Tom AS 7,5 let) | 25. dubna 2008 v 8:37

Srazík v Brně jsem pro.

Jano/Žlababo, rada od Čalaly, rychle naroluješ dolů tlačítkem na klávesnici - END

1039 Monika (Jára 6 let, atyp. autismus) Monika (Jára 6 let, atyp. autismus) | E-mail | 25. dubna 2008 v 9:12

Ahoj, také se přidávám - bouba fialová , kiki oranžová. Zkusím se zeptat Járy.

Gothic to jsem ráda, že je V. hodný.

J. měl včera na návštěvě kamaráda, 3,5 letého autíka. Hráli si vedle sebe, jeden jezdil celé odpoledne s kolečkem druhý s koloběžkou a byli oba naprosto spokojeni. Na konci návštěvy Jára spadl do bazénu, protože lovil míčky, které tam před tím oba naházeli. Nechtěně byl první, kdo se u nás letos koupal a naučil se říkat "studený".

Na sraz do Brna nemohu, víkendy mám plné (děti mají pořád nějaké akce) a navíc je to od nás daleko. Ale závidím vám, že se sejdete.

1040 JanaM/Žlababa (syn 3 roky, dětský autismus VFA. DMO, epilepsie) JanaM/Žlababa (syn 3 roky, dětský autismus VFA. DMO, epilepsie) | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 10:19

Tak jsem si oddychla. Manžel je OK. Řekl, že bouba je to fialové.

1041 ALA - Robik 4 roky autismus ALA - Robik 4 roky autismus | E-mail | 25. dubna 2008 v 10:19

Ahoj všichni,hlasování se nezúčastním už jte v odpovědík boubu a kiki rozdělily.Robíkovi by byly šuma.

Moni Robík bysi nehrál ani s kolečkem,ani koloběžkou zajímal by ho ten bazén.

Jen jsem tak prolétla příspěvky,je fajn Gothic,že Valerko má spokojený den.Chci se zeptat jak vaše ratolesti chodí spát.Robík je už takový naspaní,ale pak jak když do něho píchne začne lítat po bytě aje strašně vychechtaný.Nebo když leží v posteli,tak chodí strašit/dělá hú hú hú/,zapíná světlo.Končí to tím,že sám usne v kterékoliv posteli.Už si nevím rady,

1042 Monika (Jára 6 let, atyp. autismus) Monika (Jára 6 let, atyp. autismus) | E-mail | 25. dubna 2008 v 10:52

Alo, tak Jára by snad sám neusnul. Bere léky na spaní, tak je to lepší, ale stejně u něho musí v posteli někdo ležet. Jinak okamžitě vylézá a klidně si hraje. Nemohu to pochopit, ale on za celý den ani nezývne, čím je unavenější, tím méně spí. Večer říká "tma ne" a ráno to samé. Nechápe, proč jít spát, když je ještě světlo.

Poslední dobou navíc vyžaduje do postele jídlo a pití, jinak si ani nelehne. Usne až když má v posteli pořádně nadrobeno.

1043 Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) | E-mail | 25. dubna 2008 v 11:07

čalalo, tak Tedí nejdřív jo Bouba a Kiki, ale dospěl k nevyvratitelnému závěru "hvězda a bouba" :-)))) takže Tedí to musí mít přesně, pokud pozná hvězdu, je to hvězda a nic jinýho :-))

zvláštní test :)

1044 ALA - Robik 4 roky autismus ALA - Robik 4 roky autismus | E-mail | 25. dubna 2008 v 11:07

R.nachodí spát brzo až tak kolem9,hod,když jde spát Renča,dřív to fungovalo.A je úplně jedno jestli spal po obědě nebo ne.Je to podobné jako u J.nebere to jako potřebu,prostě musí odpadnout.Napadlo mě co třeba nějaký čaj myslím,že jsem viděla v lékárně Hajánek,nemáte stím někdo zkušenost?díky

1045 Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) Zuzka (Tedísek 3r., atyp.aut.VF,semant.-pragm.porucha) | E-mail | 25. dubna 2008 v 11:11

Gothic, teda zubní pasta :-)) to je taky "úchylka" :-))))) možná by si Leríček s Tedulou rozuměli :-)

Tedí taky rád běhá...8-)))

1046 Dewey Dewey | E-mail | 25. dubna 2008 v 11:12

Alo, myslím, že Hajánek je i pro miminka, je v něm meduňka. Matýskovi někdy vařím meduňkový čajík, jen tak z meduňky z naší zahrady, když má neklidné spaní. Nevím, jak moc to pomáhá :-) pro mě to je placebo :-)

1047 Carllita Carllita | E-mail | 25. dubna 2008 v 11:27

KONEC,KONEC,KONEC!!!!!!!!

RAČTE VSTOUPIT DO VŠEHOCHUTI 11.

Komentáře jsou uzavřeny.